Damızlık Kızın Öyküsü pdf oku indir

tarafından
10
Damızlık Kızın Öyküsü pdf oku indir

“Biz iki bacaklı rahimleriz, hepsi bu.”
 
Kadın, “bunaltıcı düşlerden uyandığı” bir sabah, hiçliğe dönüşmüş olarak buldu kendini. Artık bir adı yoktu, düşüncesi, benliği, arzusu yoktu ama bir rahmi vardı. Yaşamını kolonilere sürülmeden, öldürülmeden, Damızlık Kız olarak sürdürmesini sağlayan rahmi. Artık âşık olmayacaktı, sevmeyecekti, onaylanmış bir dilin ötesine geçmeyecekti. Duvarlara asılmış sıra sıra cesetler, tek gerçeğin savaş ve üreme olduğunu hatırlatıyordu. Özgürlük hatırlanmayacak kadar uzaktaydı…
 
Margaret Atwood’un başyapıt niteliğindeki feminist distopyası Damızlık Kızın Öyküsü, bütün distopyalar gibi geleceğe dair bir paranoyayı değil, içinde yaşadığımız gerçeğin ta kendisini dile getiriyor. Erkek egemen muhafazakâr bir rejimin üremeyle sınırlandırdığı, mahrem örtülerin  ardına gizlediği kadın bedenleriyle bize aşina gelen bir gerçeğin.
 
Anlatılan bizim hikâyemizdir!
 

Damızlık Kızın Öyküsü isimli 384 sayfa yazılmış olan bu kitap ; Margaret Atwood tarafından kaleme alınmış ve DOĞAN KİTAP yayınevinin 11.04.2017 tarihinde yayımlanmıştır. Sizler pdf olarak bu kitabı indirebilir, Kitabın özetini buradan okuyabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan İnsancıklar pdf oku indir başlıklı makalemizde İnsancıklar indir, İnsancıklar oku ve İnsancıklar pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Damızlık Kızın Öyküsü pdf oku indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.