Dakikalar İçinde Mitoloji / Dünyanın En Bilinen 200 Çarpıcı Fabl, Destan ve Efsanesi pdf oku indir

tarafından
50
Dakikalar İçinde Mitoloji / Dünyanın En Bilinen 200 Çarpıcı Fabl, Destan ve Efsanesi pdf oku indir

İNSANIN TOPLUM VE EVRENLE İLİŞKİSİNİ
ANLAMLANDIRMA SERÜVENİ

Antik Yunan’dan Keltlere, Amerika’dan Afrika’ya uzanan simgesel, insanüstü, kutsal bir yolculuk… Görseller eşliğinde dünyanın en çok bilinen 200 mitolojik hikâyesi üzerinden karşılaştırmalı bir okuma…
Zamanın başlangıcından bu yana dünyanın her yerinde anlatılan, entelektüel ve spiritüel uzun bir arayışın hikâyesidir mitler. Bize dünyanın, insanlığın ve hayvanların yaratılışını, tanrıları ve kahramanları, doğa güçlerini ve doğaüstü yaratıkları anlatırlar.
Dakikalar İçinde serisinden Mitoloji, okuru Prometheus’un insanı yaratmak için Zeus’a meydan okumasından Truva’nın yok edilmesine; Mısır’daki güneş tanrısı Ra’nın saltanatından tek gözlü, kuzgun kanatlı Odin’e; tüm canlı varlıkların anası sayılan Anadolu’nun doğurganlık tanrıçası Kibele’den Altın Post ve Kutsal Kâse için yapılan kahramanca arayışlara uzanan zamansız bir serüvene davet ediyor. Her efsanenin ikonik bir görüntüyle resmedildiği mitlere kökenleri, ortak temaları ve anlamları hakkında yorumlar eşlik ediyor.
Sonsuz yaratılış ve yıkım, olmak ve dönüşmek, kader ve kurnazlık, kahramanlık ve zulüm, şehvet ve savaş temalarının günümüze taşındığı efsaneler üzerinden hayal gücünün sınırlarını zorlayacak bir başvuru eseri…
 

Dakikalar İçinde Mitoloji / Dünyanın En Bilinen 200 Çarpıcı Fabl, Destan ve Efsanesi isimli 416 sayfa yazılmış olan bu kitap ; Neil Philip tarafından kaleme alınmış ve KRONİK KİTAP yayınevinin 20.01.2022 tarihinde yayımlanmıştır. Sizler pdf olarak bu kitabı indirebilir, Kitabın özetini buradan okuyabilirsiniz.

Dakikalar İçinde Mitoloji / Dünyanın En Bilinen 200 Çarpıcı Fabl, Destan ve Efsanesi pdf oku indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.