Dakikalar İçinde Milli Mücadele Anında Açıklanan 200 Tarihi Olay ve Kavram pdf oku indir

tarafından
69
Dakikalar İçinde Milli Mücadele  Anında Açıklanan 200 Tarihi Olay ve Kavram pdf oku indir

MONDROS’TAN MUDANYA’YA
TÜM YÖNLERİYLE MİLLÎ MÜCADELE
Millî Mücadele ne zaman başladı? Sadece Yunanlılara karşı mı savaşıldı? Düşmana ilk kurşunu Hasan Tahsin mi atmıştı? Millî Mücadele ne zaman ve nasıl bitti? İstanbul gerçekten tek kurşun atılmadan mı terk edildi? Mustafa Kemal Paşa, Millî Mücadele’ye ne zaman başlamayı düşündü? İngilizler, Fransızlar, Ruslar, İtalyanlar savaşın neresindeydiler?
Mondros Mütarekesi, Bandırma Vapuru, Sivas Kongresi, Misak-ı Millî, Malta Sürgünleri, Sevr Antlaşması, Kuvay-ı Milliye, Hilafet Ordusu, Sakarya Meydan Muharebesi, Büyük Taarruz, Tekalif-i Milliye, Ankara Antlaşması, İlk Hedef Akdeniz!, İzmir Yangını, Çanak Krizi, Edirne’de Türk bayrağı, İstanbul’un kurtuluşu, Mudanya Mütarekesi ve Millî Mücadele’ye dair merak ettiğiniz her şey…
Dakikalar İçinde Millî Mücadele Mondros Mütarekesi’nden başlayan ve Mudanya Mütarekesi ile biten şanlı mücadelenin her aşamasını farklı yönleriyle adım adım, 200 kavram, olay ve kişi üzerinden yine bazılarını ilk defa göreceğiniz 200 görsel ile anlatan ve küçükten büyüğe herkesin zevkle okuyabileceği bir kitap…
 

Dakikalar İçinde Milli Mücadele Anında Açıklanan 200 Tarihi Olay ve Kavram isimli 416 sayfa yazılmış olan bu kitap ; Dr. Selim Erdoğan tarafından kaleme alınmış ve KRONİK KİTAP yayınevinin 10.04.2023 tarihinde yayımlanmıştır. Sizler pdf olarak bu kitabı indirebilir, Kitabın özetini buradan okuyabilirsiniz.

Dakikalar İçinde Milli Mücadele Anında Açıklanan 200 Tarihi Olay ve Kavram pdf oku indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.