Dakikalar İçinde Dünya Tarihi pdf oku indir

tarafından
13
Dakikalar İçinde Dünya Tarihi pdf oku indir

İlk uygarlıklardan Ortaçağ’a, Devrimler Çağı’ndan yirminci yüzyıla uzanan bir yolculuk… Görseller eşliğinde 200 önemli tarihî olay, dönem ve şahsiyet üzerinden bir dünya tarihi okuması…
Homo sapiens’ten günümüze insanın tarihî yolculuğu nasıl gelişti? İlk medeniyetlerden bugüne toplumlar ne yöne evrildi? Pek çok tarihî dönüm noktası dünya tarihini nasıl şekillendirdi? Roma İmparatorluğu’na ne oldu? Magna Carta neden bu kadar önemliydi? Birinci Dünya Savaşı’na ne yol açtı? SSCB neden çöktü? Rus İvan gerçekten de o kadar korkunç muydu?
Uzun Lafın Kısası serisinden Dünya Tarihi Aristoteles’in bilgeliğinden Atatürk’e, Mısır’dan Hiroşima’ya, bronzdan kitle iletişim araçlarına kadar pek çok önemli detayla hızlı ve doyurucu bir okuma vadediyor.
Bir görsel ya da açıklayıcı şemanın eşlik ettiği her bir konu ayrı bir kitap olacak kadar detaylı irdelenmeyi hak etse de giriş niteliğindeki bu çalışma, tarihteki önemli dönüm noktaları hakkında geniş bilgi edinmek isteyen herkesin bu tarihî serüvene çıkmasını sağlayacak.
 

Dakikalar İçinde Dünya Tarihi isimli 416 sayfa yazılmış olan bu kitap ; Tat Wood tarafından kaleme alınmış ve KRONİK KİTAP yayınevinin 20.01.2022 tarihinde yayımlanmıştır. Sizler pdf olarak bu kitabı indirebilir, Kitabın özetini buradan okuyabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Türklerin Tarihi Orta Asya’nın Bozkırlarından Avrupa’nın Kapılarına pdf oku indir başlıklı makalemizde Türklerin Tarihi Orta Asya’nın Bozkırlarından Avrupa’nın Kapılarına indir, Türklerin Tarihi Orta Asya’nın Bozkırlarından Avrupa’nın Kapılarına oku ve Türklerin Tarihi Orta Asya’nın Bozkırlarından Avrupa’nın Kapılarına pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Dakikalar İçinde Dünya Tarihi pdf oku indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.