Daha Adil Bir Dünya Mümkün (Ciltli) pdf oku indir

tarafından
10
Daha Adil Bir Dünya Mümkün (Ciltli) pdf oku indir

“Sadece beş ülkenin bütün dünyanın kaderini etkileyecek konularda
karar vermesi ne ahlaki ne adildir. Dünya beş ülkeden büyüktür.”
 
 
“Adil ve daha sürdürülebilir bir küresel barışın temini için çok kültürlülüğü ve çok kutupluluğu yansıtan bir BM’ye ihtiyaç vardır. Dünya ne tek kutuplu ne de iki kutupludur, ne hâkim bir kültürün ne de birkaç imtiyaz sahibi aktörün kültürel hegemonyası altındadır. Çok kutuplu, çok merkezli, çok kültürlü, daha kapsayıcı ve adil bir dünya inşa etmek mümkündür. Böylesi bir dünya için ilk adres BM’dir. Barışın, istikrarın, adaletin ve etkin küresel yönetişimin yolu, BM’nin reforma tabi tutulmasından geçmektedir. BM reformu ve özellikle Güvenlik Konseyi’nin yapısının yeniden oluşturulması, elbette tüm dünya ülkelerinin uzlaşmasıyla hayata geçecektir.
 
Biz Türkiye olarak, bu çerçevedeki teklifimizi uzun zamandır ifade ediyor ve tüm ülkelerin tartışmasına açıyoruz. çözüm önerimiz ise ‘Dünya beşten büyüktür’ ifadesinde kendini bulan, BM Güvenlik Konseyi’nin yapısının değiştirilmesini merkeze alan bir perspektifin hâkim kılınmasıdır. Konsey’in kıtaları, inançları, kökenleri ve kültürleri mümkün olan en adil şekilde temsil edecek bir yapıya kavuşturulacak şekilde yeniden yapılandırılması çözüm ve küresel barışın tesisi için devrimsel bir adım olacaktır.”
 
Recep Tayyip Erdoğan
 

Daha Adil Bir Dünya Mümkün (Ciltli) isimli 216 sayfa yazılmış olan bu kitap ; Recep Tayyip Erdoğan tarafından kaleme alınmış ve TURKUVAZ KİTAP yayınevinin 14.09.2021 tarihinde yayımlanmıştır. Sizler pdf olarak bu kitabı indirebilir, Kitabın özetini buradan okuyabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Kumpas Yeraltı Dünyasının Sırları pdf oku indir başlıklı makalemizde Kumpas Yeraltı Dünyasının Sırları indir, Kumpas Yeraltı Dünyasının Sırları oku ve Kumpas Yeraltı Dünyasının Sırları pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Daha Adil Bir Dünya Mümkün (Ciltli) pdf oku indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.