Dagny veya Aşk Şöleni pdf oku indir

tarafından
8
Dagny veya Aşk Şöleni pdf oku indir

Kitabın başlığında da belirtildiği gibi, bu romanı ortaya çıkardığı, birbiriyle çelişen iki öykü var:
Bir tanesi Norveçli şair ve oyun yazarı olan Dagny Juel (1867-1901) hakkında. Güzel, sanatsal, yaratıcı bir kadın. Maceraperest hayatı onu tamamen farklı bir ülkeye getirir ve orada dengesiz erkek fantazilerinin kurbanı olur… Dangy Fuel, Edward Munch, August Strindberg, Gustav Vigeland gibi ünlülere  ilham vermiş ve 1890’ların Berlin boheminin “kraliçe”si olmuştur
Diğer öykü ise dinsel mistisizm ile erotizmin, sanatın ve politikanın mitik kökenlerinin hayali karışımı ile ilgilidir. Şaman sanatı, Bach’ın Füg Sanatı, Gnostisizm ve Modern estetik, Sihir ve Linguistik gibi ekstremleri dikkatle inceleyen hem ilkel gem de bir hatli geliştirilmiş çeşitli konularla alakalı bir oyundur… Bu konu ve fikirlerin karışımı hem dinsel hem sanatsal bir olay olan Kutsal Sevgi – Aşk Şöleni olarak adlandırılan hikâyede harmanlanır.
Aşk Şöleni’nin gerçeklikle karşılıklı bir etkileşime girdiği/kesiştiği geleneksel tema sınırsız eğlencenin ve şarap eşliğinde dönen tartışmaların olduğu şehirdir – Tiflis şehri.
Romanın bazı karakterleri tarihi kişilerdir – genç Joseph Stalin, terörist arkadaşı Camo, önsezilere sahip bir guru olan George Gurjieff, Gürcü şair Vazha Pshavela, pritimitivist Gürcü artist Niko Pirosmani, August Strindberg ve diğerleri. Diğer durumlarda ise Garnahor ve Satürn gezegeninden gelen kuzgun-benzeri yaratık gibi düzmece karakterler hikâyeye eşlik eder, farklı konseptlerin yanı sıra, birçoğu Gurjieff’in otobiyografik ve kozmik yazılardan uyarlanmıştır.
 

Dagny veya Aşk Şöleni isimli 272 sayfa yazılmış olan bu kitap ; Zurab Karumidze tarafından kaleme alınmış ve DEDALUS KİTAP yayınevinin 22.01.2016 tarihinde yayımlanmıştır. Sizler pdf olarak bu kitabı indirebilir, Kitabın özetini buradan okuyabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan İyi ki Bir Gönül İnsanı Doğan Cüceloğlu ile Anılar pdf oku indir başlıklı makalemizde İyi ki Bir Gönül İnsanı Doğan Cüceloğlu ile Anılar indir, İyi ki Bir Gönül İnsanı Doğan Cüceloğlu ile Anılar oku ve İyi ki Bir Gönül İnsanı Doğan Cüceloğlu ile Anılar pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Dagny veya Aşk Şöleni pdf oku indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.