Cthulhu’nun Çağrısı pdf oku indir

Cthulhu’nun Çağrısı pdf oku indir

Lovecraft’ın neden korku edebiyatının ustası olarak anılması gerektiğini gösteren; yabancılığın, dehşetin, tekinsizliğin anlatıldığı toplam yedi öykü var bu kitapta.

Korku ancak gördüğümüzde bilebildiğimiz bir şey midir? Yoksa bilmediğimizi gördüğümüz şey midir? Belli ki Lovecraft bunu sorguluyordu bu öyküleri yazdığı sırada. Hep korkularımızdan ve bilmediklerimizden bahsetmeye çalıştı. Çalıştı diyoruz, çünkü asla tam olarak bahsedilemeyeceğini biliyordu. Tıpkı bu öykülerde olduğu gibi, dehşeti tarif etmek mümkün değildi. Tarif eden ya mezarlığa düştü ya da akıl hastanesine; ya müzisyen oldu ya da ressam; ya aynaya baktığında başkasını gördü ya da denizin dibinde buldu kendisini.

Bu kitap bir dehşet davetiyesi, bir delilik güzellemesi.

Bu, Lovecraft’ın çağrısı…
 
“Lovecraft’ın eserleri modern korku edebiyatında bir dönüm noktası.” -Clive Barker
 
“Lovecraft’ın üslubu ve hayal gücü büyüleyici.” -Alan Moore
 
“Stephen King’den Colin Wilson’a, Umberto Eco’dan John Carpenter’a kadar çok farklı insanları etkileyen nadir yazarlardan. Olağanüstü.” –Neil Gaiman
 
Dost Körpe’nin yenilenmiş çevirisiyle…
 

Cthulhu’nun Çağrısı isimli 160 sayfa yazılmış olan bu kitap ; H.P. Lovecraft tarafından kaleme alınmış ve İTHAKİ YAYINLARI yayınevinin 30.07.2021 tarihinde yayımlanmıştır. Sizler pdf olarak bu kitabı indirebilir, Kitabın özetini buradan okuyabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Fosforlu Cevriye pdf oku indir başlıklı makalemizde Fosforlu Cevriye indir, Fosforlu Cevriye oku ve Fosforlu Cevriye pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Cthulhu’nun Çağrısı pdf oku indir - PDF indir