Çözüm Odaklı Kısa Süreli Psikolojik Danışma pdf oku indir

tarafından
23
Çözüm Odaklı Kısa Süreli Psikolojik Danışma pdf oku indir

Düşük benlik algısı, akademik başarısızlık, arkadaşlarla kavga etme, okuldan kaçma, ebeveynlerin boşanması ve ebeveynlerle yaşanan sorunlar okullarda çalışan psikolojik danışmanların sıklıkla karşılaştıkları problemler arasında yer almaktadır. Bu gibi sorunlar yaşayan öğrencilere çalışırken, sorunların nedenlerini anlamak yerine sorunların olmadığı zamanları fark ederek sorunların çözümleri üzerinde çalışan ve öğrencilerin güçlü yanlarına vurgu yapan Çözüm Odaklı Kısa Süreli Psikolojik Danışma yaklaşımı, yapılandırılmış ve etkili bir psikolojik danışma yaklaşımıdır. Bu yaklaşımın popülaritesi, sınırlı sürede çok sayıda öğrenciye ulaşması gereken psikolojik danışmanlar arasında giderek artmaktadır.

Gerald Sklare, bu kitapta çözüm odaklı danışma yaklaşımının geçmişi, temelleri ve aşamaları hakkında okuyucuyu bilgilendirirken çok sayıda vakaya da yer vermiştir. Kitapta her bir aşamanın tanımlanmasının ardından bunun danışma sürecinde nasıl uygulanacağı ile ilgili danışman-danışan diyaloglarına yer verilmesi bu yaklaşımın anlaşılırlığını kolaylaştırmaktadır. Ayrıca bölüm sonlarında verilen alıştırmalar, uygulayıcıların bu yaklaşımla ilgili kendi becerilerini değerlendirmelerine olanak sağlamaktadır.
 

Çözüm Odaklı Kısa Süreli Psikolojik Danışma isimli 112 sayfa yazılmış olan bu kitap ; Gerald B. Sklare tarafından kaleme alınmış ve PEGEM AKADEMİ YAYINCILIK yayınevinin 01.09.2015 tarihinde yayımlanmıştır. Sizler pdf olarak bu kitabı indirebilir, Kitabın özetini buradan okuyabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Mindfulness Bilinçli Farkındalık pdf oku indir başlıklı makalemizde Mindfulness Bilinçli Farkındalık indir, Mindfulness Bilinçli Farkındalık oku ve Mindfulness Bilinçli Farkındalık pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Çözüm Odaklı Kısa Süreli Psikolojik Danışma pdf oku indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.