Çıplak Deniz Çıplak Ada Bir Ada Hikayesi 4 pdf oku indir

tarafından
19
Çıplak Deniz Çıplak Ada  Bir Ada Hikayesi 4 pdf oku indir

Yaşar Kemal’in Fırat Suyu Kan Akıyor Baksana romanı ile başlayan, Karıncanın Su İçtiği ve Tanyeri Horozları kitaplarıyla devam eden Bir Ada Hikayesi dörtlemesi, son kitabı Çıplak Deniz Çıplak Ada ile tamamlandı.

Bir Ada Hikâyesi dörtlüsü, savaşlardan, kırımlardan, sürgünlerden arta kalan insanların, Yunanistan’a gönderilen Rumların boşalttığı bir adada yeni bir yaşam kurma çabalarını konu alır. Umut romanın başkahramanıdır. Dörtleme hem bir Yaşar Kemal klasiğidir hem de diliyle, yarattığı kişilerle, yarattığı doğayla Yaşar Kemal’in romancılığında önemli bir yeniliği işaret eder. Yaşar Kemal, mitos yaratıcısıdır… Ağıtların diliyle, kendi özgün dilini (hiçbir yazara benzemez ve asla taklit edilemez) harmanlamış, çeviride bile yitmeyen anlatısını kurmuştur. Bu dörtlüyse, tarihle destanların kaynaşmasıdır. Yaşar Kemal tarihi roman yazmaz bu dörtlüde, bir tarih var eder.

Çıplak Deniz Çıplak Ada, Yaşar Kemal’in yerlerinden edilen insanların Ege’de bir adada yeni bir yaşam kurma çabalarının destansı öyküsü Bir Ada Hikâyesi’nin dördüncü ve son kitabı. Dörtlünün bu son romanında, geçmişin yaraları kapanmaya yüz tutmuş ama izleri kalmıştır… Ağaefendi’yle Melek Hatun, Poyraz’la Zehra, Ali Hüseyin’le Nesibe muradına erecektir; Lena Ana’nın hasretle yollarını beklediği kayıp oğulları da geri dönmüştür ama balıkçıların reisi Hıristo’nun başına beklenmedik bir olay gelir.
 

Çıplak Deniz Çıplak Ada
Bir Ada Hikayesi 4 isimli 272 sayfa yazılmış olan bu kitap ; Yaşar Kemal tarafından kaleme alınmış ve YAPI KREDİ YAYINLARI yayınevinin 08.03.2019 tarihinde yayımlanmıştır. Sizler pdf olarak bu kitabı indirebilir, Kitabın özetini buradan okuyabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Bütün Şiirleri 4 / Şükrü Erbaş pdf oku indir başlıklı makalemizde Bütün Şiirleri 4 / Şükrü Erbaş indir, Bütün Şiirleri 4 / Şükrü Erbaş oku ve Bütün Şiirleri 4 / Şükrü Erbaş pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Çıplak Deniz Çıplak Ada Bir Ada Hikayesi 4 pdf oku indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.