Çin Masalları (Cilt I) pdf oku indir

tarafından
16
Çin Masalları (Cilt I) pdf oku indir

Çin Masalları’nın bu ilk cildinde, Çin geleneğinde insanlığın ataları olarak kabul gören varlıkların yer aldığı tanrı efsaneleri, aziz ve büyücülerin hikâyeleri, ruhlar âleminde seyahatler, kemiklerini bin yılda bir ters yüz eden ölümsüz bilgeler, âlimler ve elbette ejderhalar karşımıza çıkıyor. Lao Tzu ve Konfüçyüs’ün manevi yolculuklarıyla Tao Te King’in yazılış hikâyesinin de yer aldığı bu seçki, kadim Çin medeniyetinin doğaüstü unsurlarla örülü dünyasına bir kapı aralıyor. Erdemin, hikmetin ve tekamül fikrinin öne çıktığı Çin Masalları-I, çeşitli kültürlerin sözlü geleneklerinde rastladığımız evrensel temaların, Çin coğrafyasında aldığı kendine özgü biçimi tanımak isteyen okurlar için.
 

Çin Masalları (Cilt I) isimli 159 sayfa yazılmış olan bu kitap ; tarafından kaleme alınmış ve KAPRA YAYINCILIK yayınevinin 01.03.2021 tarihinde yayımlanmıştır. Sizler pdf olarak bu kitabı indirebilir, Kitabın özetini buradan okuyabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Wigan İskelesi Yolu pdf oku indir başlıklı makalemizde Wigan İskelesi Yolu indir, Wigan İskelesi Yolu oku ve Wigan İskelesi Yolu pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Çin Masalları (Cilt I) pdf oku indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.