Ceza Hukuku Genel Hükümler (Ders Kitabı) pdf – PDF EPUB E-Kitap Oku, İndir

Ceza Hukuku Genel Hükümler (Ders Kitabı) pdf


Ceza Hukuku Genel Hükümler (Ders Kitabı) pdf

Eser beş bölümden oluşmaktadır: “Ceza Hukukuna İlişkin Genel Bilgiler”, “Suç Hukuku”, “Suçun Hukuki Sonucu Olarak Yaptırım”, “Uluslararası Ceza Hukuku” ve “Sınavlara Hazırlık”. Kitapta alt başlıklar ise 28 paragrafta toplanmıştır. Eserin dili sade ve akıcıdır; konular yeteri kadar ayrıştırılmış, bilimsel çalışma kurallarına uyulmuştur. Ceza hukuku ile ilgilenenlerin bu kitaptan çok yararlanacakları kuşkusuzdur. Ceza hukuku sistemi insanı ve onun haklarını ön plana alan ilkeleri içermelidir. Devlete kişilik vererek onun çıkarlarını koruma kaygısıyla bireyi ikinci plana iten ceza hukuku anlayışı günümüzde aşılmıştır. Uluslararası sözleşmeler ve demokratik anayasal kurallar yasakoyucunun suç ve ceza yaratma konusundaki takdir hakkını sınırlandırmaktadır. Toplumu oluşturan bireylerin demokratik düzende yaşama hakkının gerçekleştirilmesinde en etkili işleve ceza hukuku kuralları sahiptir. Bu kuralların oluşmasında evrensel temel ilkeler, karşılaştırmalı hukuk, Yargıtay içtihatları ve ceza hukukçularının eserlerindeki yorumlar etkili olmaktadır. Ülkemizde ceza hukukunun teorik ve pratik yönüyle hedeflenen çağdaş düzeye ulaşması, temel hak ve özgürlüklere saygılı, demokrasiyi özümsemiş ceza hukukçularının yayınlarının katkısıyla gerçekleşecektir. Bu açıdan, olan hukukun yanı sıra olması gereken hukukun açıklanması da büyük önem taşımaktadır. Sadece olan hukuku açıklamak yeterli değildir. Ceza hukukuna ilişkin hükümlere eleştirel bakış açısı, olması gereken hukuka giden uzun ve zahmetli yolun temel taşlarını oluşturmaya yarayacaktır. Türkiye Cumhuriyetinin ilk batılı yasalarına dayanan seksen yıllık ceza hukuku birikimi de bu çalışmalarda hiç bir zaman gözardı edilmemelidir
 

{yayınevi} yayınevinin {yayın tarihi} tarihinde ve {baskı sayısı} sayısı ile
{başlık} isimli kitap Prof. Dr. Hamide Zafer tarafından {sayfa sayısı} sayfa olarak yazılmıştır.
{başlık} isimli kitabı inceleyebilir. Dilerseniz Özetini indirebilir, Veya Sizler için maile link olarak gönderebiliriz. Yasak hakları olan kitapları lütfen istemeyniz. Ücretini ödeyip sizlerde katkıda bulunabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Borçlar Hukuku Genel Hükümler pdf başlıklı makalemizde Borçlar Hukuku Genel Hükümler indir, Borçlar Hukuku Genel Hükümler oku ve Borçlar Hukuku Genel Hükümler pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.


Ceza Hukuku Genel Hükümler (Ders Kitabı) pdf indir

Benzer Yazılar
Yorumlar ( Bu makaleye henüz yorum yapılmamış! )

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?