Casusu Yakalamak Karşı İstihbarat Sanatı pdf oku indir

tarafından
11
Casusu Yakalamak  Karşı İstihbarat Sanatı pdf oku indir

Casusu Yakalamak: Karşı İstihbarat Sanatı’nda, CIA’in eski karşı istihbarat şefi James M. Olson, Amerikan halkı için bir uyandırma çağrısı niteliğinde olan ve aynı zamanda ülkesinin ulusal güvenliğini korumak için nasıl daha iyi bir iş çıkarılabileceği konusunda meslek sırlarını paylaşmaktadır.
Olson, okuyucuyu CIA’deki otuz yıllık kariyeri boyunca deneyimlediği karşı istihbaratın gizemli dünyasına götürmektedir. Çin, Rus ve Küba casus servislerinin Amerika Birleşik Devletleri’ne ne yaptığına dair bir genel bakışın ardından, karşı istihbarat ilkelerinin ve yöntemlerinin esasını açıklamaktadır.
Bu kitapta okuyucular, karşı istihbaratın çifte ajanlı operasyonları ve gözetleme gibi belirli yönleri hakkında bilgi edineceklerdir. Ayrıca kitapta, insanların neden ülkelerine karşı casusluk faaliyetleri yürüttüğünü ve bunun ardındaki ticareti açıklayarak karşı istihbaratın nerede bozulduğunu veya başarılı olduğunu göstermek için on iki gerçek vaka çalışmasını analiz etmektedir.
 

Casusu Yakalamak
Karşı İstihbarat Sanatı isimli 312 sayfa yazılmış olan bu kitap ; James M. Olson tarafından kaleme alınmış ve YEDİTEPE YAYINEVİ yayınevinin 20.09.2021 tarihinde yayımlanmıştır. Sizler pdf olarak bu kitabı indirebilir, Kitabın özetini buradan okuyabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Sultanın Korsanları Osmanlı Akdenizi’nde Gaza, Yağma ve Esaret, 1500-1700 pdf oku indir başlıklı makalemizde 1500-1700 indir, 1500-1700 oku ve 1500-1700 pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Casusu Yakalamak Karşı İstihbarat Sanatı pdf oku indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.