Çankaya (Ciltli – Özel Baskı Büyük Boy) pdf oku indir

tarafından
16
Çankaya (Ciltli – Özel Baskı Büyük Boy) pdf oku indir

  
“Hiç şüphesiz ki Falih. Rıfkı Atay’ın  Çankaya, Atatürk’ün Hatıraları kitapları her türlü düşünce sahibinin mutlaka okuması gereken kitaplardır. Falih Rıfkı Atay’ın sürükleyici, zengin muhtevalı, zıt görünüm ve olaylara dayanarak tezlerini savunan bir üslubu vardır.”
Prof. Dr. İlber ORTAYLI
 
“Atatürk ne yaptığını, nasıl yapacağını, kimlere ne yaptıracağını, kimleri nasıl ve nerede değerlendireceğini bilen pek hesaplı bir adamdı.
Bir fıkrasından, bir hikâyesinden, bir yazı veya nutkundan hemen anladığımızı sandığımız Gazi, aradıkça yeni bir sır verir. Yaklaşılan bir dağ gibi büyür. O’nun hâl tercümesi, yeni Türk devletinin tarihi demektir. Tarihimizi bilmek için Gazi’yi öğrenmeliyiz!”
Falih Rıfkı ATAY
 
Kurduğu Cumhuriyet ile adını tarihin şanlı sayfalarına yazdıran, Türk’ün ne olduğunu dünyaya gösteren, olağanüstü şartlarda ortaya çıkmış sıra dışı bir liderdi Atatürk. O, neredeyse işgal edilmemiş toprağı kalmayan bir ulusun küllerinden doğmasına önderlik etti.
Büyük başarılara imza atmış Atatürk hakkında birçok kitap ve makale yazıldı. O’nun hakkındaki her şey etraflıca tartışıldı, hâlâ tartışılıyor. Bu yazıların birçoğu ancak Atatürk öldükten sonra yazıldığı için, Falih Rıfkı Atay gibi O’nu yakından tanıyan ve uzun yıllar yanında bulunanların ilk elden verdiği bilgilerin kıymet-i harbiyesi çok daha önemlidir.
Falih Rıfkı Atay, 1923’ten 1938’e kadar Atatürk’ün yanında bulunmuş, O’nun yaşadıklarını bizzat kendisinden dinlemiş ve hatta birçoğuna şahit olmuş devrin önemli gazetecilerindendir. Çankaya, Atatürk’ü doğumundan okul yıllarına, savaştığı cephelerden yaptığı inkılaplara, tartışma sofralarından insani yönlerine kadar her detayı anektodlara yer vererek anlatan muazzam bir kitaptır.
Atatürk’ü ve Türkiye’nin dönüşümünü her yönüyle anlamak ve algılamak için, Çankaya kitabı onlarca yıldır en önemli kaynak olmaya devam ediyor.
Her vatandaşın mutlaka okuması gereken çarpıcı bir eser!
 

Çankaya (Ciltli – Özel Baskı Büyük Boy) isimli 560 sayfa yazılmış olan bu kitap ; Falih Rıfkı Atay tarafından kaleme alınmış ve POZİTİF YAYINLARI yayınevinin 29.04.2022 tarihinde yayımlanmıştır. Sizler pdf olarak bu kitabı indirebilir, Kitabın özetini buradan okuyabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Robotlar ve İmparatorluk / Robot Serisi 4. Kitap pdf oku indir başlıklı makalemizde Robotlar ve İmparatorluk / Robot Serisi 4. Kitap indir, Robotlar ve İmparatorluk / Robot Serisi 4. Kitap oku ve Robotlar ve İmparatorluk / Robot Serisi 4. Kitap pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Çankaya (Ciltli – Özel Baskı Büyük Boy) pdf oku indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.