Çağdaş Macar Öyküleri Seçkisi pdf oku indir

tarafından
9
Çağdaş Macar Öyküleri Seçkisi pdf oku indir

Kültürel ve tarihsel deneyim ve zenginlikleriyle bir Orta Avrupa ülkesi olan Macarsitan’ın ne denli verimli olduğu ortada. Ayrıksı ve oldukça güçlü bir yazınsal sese sahip Macar edebiyatı. Çağdaş dünyamıza Péter Nádas, György Spiró,Imre Kertész, Péter Esterházy, Magda Szabó,Gyula Krúdy, Szilard Rubin, Sándor Márai, Tibor Dery  gibi birçok önemli temsilcisini hediye eden Macar edebiyatı yanına yenilerini eklemeye devam ediyor. Bu edebiyata, Dedalus Kitap olarak bizim özel ilgimizi herkes bilir. Dolayısıyla Zoltán Szalay, Róbert Csaba Szabó, Potozky László, Péter Gerőcs, Láng Zsolt, Falvai Mátyási, Edina Szvoren, Bartok Imre, Bencsik Orsolya gibi genç ve etkili yazarların öykülerini Erdal Şalikoğlu’nun tercihleri ve Türkçesiyle okurumuza ulaştırmaktan keyif duyuyoruz.
 

Çağdaş Macar Öyküleri Seçkisi isimli 118 sayfa yazılmış olan bu kitap ; Derleme tarafından kaleme alınmış ve DEDALUS KİTAP yayınevinin 12.09.2018 tarihinde yayımlanmıştır. Sizler pdf olarak bu kitabı indirebilir, Kitabın özetini buradan okuyabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Mevlana’nın Rubaileri pdf oku indir başlıklı makalemizde Mevlana’nın Rubaileri indir, Mevlana’nın Rubaileri oku ve Mevlana’nın Rubaileri pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Çağdaş Macar Öyküleri Seçkisi pdf oku indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.