Çağdaş İslami Akımlar pdf oku indir

tarafından
18
Çağdaş İslami Akımlar pdf oku indir

Batı’nın Müslüman toplumlara yönelik siyasi, askeri ve kültürel tehdit ve işgaliyle ortaya çıkan kriz, farklı tepkileri doğurmuş ve bu tepkiler, İslam coğrafyasının merkezi bölgelerinden başlamak üzere birçok ülkede farklı vurgulara sahip çözümler ve programlar geliştiren dini oluşumların ve hareketlerin ortaya çıkmasına yol açmıştır.
 
Bir ders kitabı olarak hazırlanan Çağdaş İslami Akımlar, son iki asırda ortaya çıkan İslami oluşum ve hareketleri sadece tanıtmakla kalmayıp onların tepki ve tavırlarını anlamak üzere kuşatıcı bir teorik çerçeve ve tasnif sunmakta, nasların yorumundan siyasete, fıkıh ve mezheplerden tasavvuf ve tarikatlara, eğitim ve bilime kadar birçok konuda ortaya koydukları görüş, tavır ve uygulamalara yön veren temel yaklaşımlarına işaret etmektedir.
 

Çağdaş İslami Akımlar isimli 360 sayfa yazılmış olan bu kitap ; Mehmet Ali Büyükkara tarafından kaleme alınmış ve KLASİK YAYINLARI yayınevinin 01.03.2017 tarihinde yayımlanmıştır. Sizler pdf olarak bu kitabı indirebilir, Kitabın özetini buradan okuyabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Mızraklı İlmihal pdf oku indir başlıklı makalemizde Mızraklı İlmihal indir, Mızraklı İlmihal oku ve Mızraklı İlmihal pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Çağdaş İslami Akımlar pdf oku indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.