Büyük Timurlenk 1-2 pdf – PDF EPUB E-Kitap Oku, İndir

Büyük Timurlenk 1-2 pdf


Büyük Timurlenk 1-2 pdf

Christopher Marlowe (1564-1593): İngiliz oyun yazarı, şair ve çevirmen. Bir ayakkabıcının oğlu olarak Canterbury’de dünyaya geldi. Zekâsı ve yetenekleri, ona bursla iyi bir eğitim alma imkânı sağladı. Cambridge’te eğitimini tamamladıktan sonra Londra’ya gitti, kendisine Elizabeth döneminin en büyük tragedya yazarı unvanını kazandıran oyunlarını orada tamamladı, bunun yanına Latince şiirler yazdı, çeviriler yaptı. Yaşamı boyunca çeşitli gerekçelerle kovuşturuldu. Yirmi dokuz yıllık kısa yaşamında, serbest ölçüyü ve dilin bütün olanaklarını kullanarak ürettiği oyunlar, İngiliz tiyatrosunu kökünden değiştirdi.  Çağdaşı William Shakespeare başta olmak üzere, kendisinden sonra gelen oyun yazarlarına ilham verdi.  En dikkat çekici eserlerinden biri olan Büyük Timurlenk’te Marlowe dramayı aşar ve epiğin kapılarına dayanır.  Okurları yazarın tarihî gerçekler ile hayalgücünü birleştirerek yarattığı, derinliğiyle baş döndüren Timur karakteri eşliğinde, tutkuyla örülmüş iktidar ağlarında dolaşmaya davet ediyoruz.
 

{yayınevi} yayınevinin {yayın tarihi} tarihinde ve {baskı sayısı} sayısı ile
{başlık} isimli kitap Christopher Marlowe tarafından {sayfa sayısı} sayfa olarak yazılmıştır.
{başlık} isimli kitabı inceleyebilir. Dilerseniz Özetini indirebilir, Veya Sizler için maile link olarak gönderebiliriz. Yasak hakları olan kitapları lütfen istemeyniz. Ücretini ödeyip sizlerde katkıda bulunabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Boynu Bükük Öldüler pdf başlıklı makalemizde Boynu Bükük Öldüler indir, Boynu Bükük Öldüler oku ve Boynu Bükük Öldüler pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.


Büyük Timurlenk 1-2 pdf indir

Benzer Yazılar
Yorumlar ( Bu makaleye henüz yorum yapılmamış! )

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?