Büyük Sorulara Kısa Yanıtlar pdf oku indir

tarafından
16
Büyük Sorulara Kısa Yanıtlar  pdf oku indir

İnsanlar her daim büyük sorulara yanıt bulmak istemiştir:
Tanrı Var mı? Nereden geldik? Her Şey Nasıl Başladı? Evrende Bizden Başka Akıllı Yaşam Var mı? Zamanda Yolculuk Mümkün mü? Yapay Zekâ Bize Üstün Gelecek mi? Her şeyin gerisinde duran anlam ve tasarı nedir? Geçmişin yaratılış üzerinden açıklamaları bugün artık çok daha az uygun ve güvenilir görünüyor. Bu açıklamaların yerini New Age’ten Star Trek’e uzanan kendilerine yalnızca hurafe diyebileceğimiz çeşitli şeyler aldı. Gelgelelim gerçek bilim, bilimkurgudan çok daha tuhaf ve tatmin edici olabilir. Günümüzde bilim bütün bu sorulara yanıt
bulmaya başladı.Hawking’in ölümünden önce yazdığı son yazıların derlemesi olan bu kitap,tarihin en önemli zihinlerinden birinin büyük sorulara verdiği yanıtlardan oluşuyor.
Her Şeyin Teorisi filmindeki performansıyla Oscar kazanan Eddie Redmayne’in önsöz, Nobel Ödüllü bilim insanı Kip Thorne’un giriş ve Hawking’in kızı Lucy’nin sonsöz kaleme aldığı Büyük Sorulara Kısa Yanıtlar bir dehanın dünyaya bıraktığı son mesaj niteliğinde. 
 
“Hawking, insan zihninin artan gücünün bir sembolü.” -The Washington Post
 
“Hawking’in okuyuculara son mesajı insanlık için umut olduğu yönünde.” -CNN
 
“Büyük Sorulara Kısa Yanıtlar bilimin ve insanlığın geleceğine son derece açık ve anlaşılır bir bakış sunuyor.” -The Wall Street Journal
 
“Bu olağanüstü kitap, görkemli bir yıldızın son parıltısı.” -The Telegraph
 

Büyük Sorulara Kısa Yanıtlar isimli 200 sayfa yazılmış olan bu kitap ; Stephen Hawking tarafından kaleme alınmış ve ALFA YAYINLARI yayınevinin 03.12.2020 tarihinde yayımlanmıştır. Sizler pdf olarak bu kitabı indirebilir, Kitabın özetini buradan okuyabilirsiniz.

Büyük Sorulara Kısa Yanıtlar pdf oku indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.