Büyük İskender pdf oku indir

Büyük İskender pdf oku indir

Büyük İskender merhametli veya zalim, sağduyulu ya da fevri olabilirdi; ancak hepsinden öte, baş edilemeyecek kadar rekabetçi bir lider, kaybetmeye tahammülü olmayan bir fatihti.
Nitekim kaybettiği zamanlar sayılıdır.
 
Makedonya kraliyet ailesinin prensi olarak dünyaya gelen İskender, çağın en büyük filozofu Aristoteles’ten eğitim aldı. Ordusunun başına geçtiğinde, tüm dünyanın korkulu rüyası Pers İmparatorluğu’na karşı savaş başlattı. Persleri mağlup ettikten sonra sınırlarını Mısır’ın çöllerinden Hindistan’ın düzlüklerine kadar genişletti.
 
Tarihin en unutulmaz figürlerinden biri olan Büyük İskender’in meşhur komutanlık yetenekleri, strateji ve taktik geliştirmek için Hannibal’dan Napolyon’a kadar ve daha pek çok lider tarafından iki bin yıldır mercek altına alınmıştır. Özellikle İskender’in karakterine ve kişisel yönüne ışık tutan bu yetkin biyografik eserde Philip Freeman, onun insanı hayrette bırakan başarılarına ve dinamik mizacına odaklanmaktadır.
 

Büyük İskender isimli 432 sayfadan oluşan kitap ; Philip Freeman tarafından yazılmış ve KANES YAYINLARI yayınevinin 20.12.2021 tarihinde yayımlanmıştır. Sizler sadece kitabın özetini buradan göre bilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Türkçülüğün Esasları pdf oku indir başlıklı makalemizde Türkçülüğün Esasları indir, Türkçülüğün Esasları oku ve Türkçülüğün Esasları pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Büyük İskender pdf oku indir - PDF indir