Bütün Çocuklar İyidir pdf oku indir

tarafından
12
Bütün Çocuklar İyidir pdf oku indir

Bu kitap, hem çocuklar hem yetişkinler için yazıldı. İster çocuk olalım ister yetişkin, hepimizin içinde anne, baba, çocuk var ve sıkıntılarımızın tamamı, içimizdeki anne-babanın içimizdeki çocuğu ezmesinden kaynaklanıyor. Bunu düzeltebilmenin tek yolu, çocuklara dair önyargılarımızı değiştirmek.
Bütün Çocuklar İyidir, İyi Aile Yoktur ile başlayan üçlemenin sonuncu kitabı. Kötü çocuk yoktur. Bir çocuk bizim “kötü” dediğimiz bir davranış sergiliyorsa eğer, bu, ona yanlış davranıldığı içindir. “Kötü” denilen davranışlar, aslında çocuğun yardım çağrısıdır.
Bütün çocuklar iyidir. İçimizdeki çocuk da iyi. Çocuğun iyi olduğunu anlayabilirsek, biz de ona daha iyi anne-babalık edebiliriz. Böylece, çocuğun “kötü”, “yanlış”, “sorunlu” gibi tabirlerle anılan davranış biçimlerine ihtiyacı kalmaz.
İçimizdeki çocuk anlaşılmayı, yardım çağrısının duyulmasını bekliyor. Onu duyabilmeyi öğrenebildiğimizde kendimize doğru anne-babalık etmesini de öğreneceğiz ve o zaman kendiliğinden sorunlarını çözen, haklarını savunabilen bir insana dönüşeceğiz.
 

Bütün Çocuklar İyidir isimli 72 sayfa yazılmış olan bu kitap ; Nihan Kaya tarafından kaleme alınmış ve İTHAKİ YAYINLARI yayınevinin 07.12.2020 tarihinde yayımlanmıştır. Sizler pdf olarak bu kitabı indirebilir, Kitabın özetini buradan okuyabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Doğum Lekesi Gibi Bir Gülümseme pdf oku indir başlıklı makalemizde Doğum Lekesi Gibi Bir Gülümseme indir, Doğum Lekesi Gibi Bir Gülümseme oku ve Doğum Lekesi Gibi Bir Gülümseme pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Bütün Çocuklar İyidir pdf oku indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.