Bozkırdaki Çekirdek pdf oku indir

tarafından
16
Bozkırdaki Çekirdek pdf oku indir

Türk eğitim tarihinin en orijinal girişimlerinden biri olan Köy Enstitüleri, üzerinde konuşulması ve yazılması tabu sayılan konulardan biridir bir bakıma. Kemal Tahir, “Bozkırdaki Çekirdek”te, diğer romanlarında da yaptığı gibi bu tabuyu yıkmaya çalışarak Türk toplumunun Osmanlı’dan Cumhuriyet’e uzanırken bazı devrimleri yukarıdan aşağıya uygulamak zorunda kalışını gözden geçirir.
“Nisan 1965’te Cumhuriyet gazetesinde tefrika edilen “Bozkırdaki Çekirdek”, dünya eğitim tarihinde de reform olarak değerlendirilen Köy Enstitüleri’ni anlamamıza da yardım edecek bir Kemal Tahir klasiği..”
 

Bozkırdaki Çekirdek isimli 456 sayfa yazılmış olan bu kitap ; Kemal Tahir tarafından kaleme alınmış ve İTHAKİ YAYINLARI yayınevinin 17.06.2019 tarihinde yayımlanmıştır. Sizler pdf olarak bu kitabı indirebilir, Kitabın özetini buradan okuyabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Zaman Kaybolmaz (Ciltli) pdf oku indir başlıklı makalemizde Zaman Kaybolmaz (Ciltli) indir, Zaman Kaybolmaz (Ciltli) oku ve Zaman Kaybolmaz (Ciltli) pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Bozkırdaki Çekirdek pdf oku indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.