Boynu Bükük Öldüler pdf oku indir

Boynu Bükük Öldüler pdf oku indir

1972 ORHAN KEMAL ROMAN ÖDÜLÜ
 
“Boynu Bükük Öldüler, Nevşehir Cezaevi’nde, siyasiler koğuşunun en dip köşesinde, rutubetli bir duvara komşu bir ranzada, geceli gündüzlü on altı aylık bir çalışmanın ürünüdür. Ranzamdan hiç indirmediğim küçük bir masam vardı. Yatma zamanı gelince, ayak ucuma çeker, ayaklarımı altına sokar, uyurdum. Çoğunlukla, anlattığım insanları görürdüm düşlerimde, onlarla yaşardım.” 
–Yılmaz Güney
 
“Yılmaz Güney, çok iyi tanıdığı köy gerçekliğini ve köylüleri olduğu gibi anlatıyor; ama elbette bir roman yapısı içinde, elbette yakından tanıdığı, yaşadığı insan ve toplum gerçeklerini seçerek, düzenleyerek… Yılmaz Güney inandırıcı olmayı biliyor.”
–Fethi Naci
 

Boynu Bükük Öldüler isimli 416 sayfa yazılmış olan bu kitap ; Yılmaz Güney tarafından kaleme alınmış ve İTHAKİ YAYINLARI yayınevinin 24.09.2021 tarihinde yayımlanmıştır. Sizler pdf olarak bu kitabı indirebilir, Kitabın özetini buradan okuyabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Kitab-ül Hiyel pdf oku indir başlıklı makalemizde Kitab-ül Hiyel indir, Kitab-ül Hiyel oku ve Kitab-ül Hiyel pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Boynu Bükük Öldüler pdf oku indir - PDF indir