Böyle Olsun İstemezdim pdf oku indir

Böyle Olsun İstemezdim  pdf oku indir

“Yürüdükçe şehir uzaklaşıyor benden ve ben yürüdükçe şehirden uzaklaşıyorum. Tıpkı bir sultanın eteklerine tırmanır gibi tırmanıyorum kaleye. Terastaki çay bahçesinin surlarına gelince bir adım dahi atmak gelmiyor içimden. Durup seyretmeliyim bu şiir şehri. Annesine, babasına, kardeşlerine, vatanına, yârine son kez bakan bir yolcu gibi. Yıkılmak üzere olan kâgir bir yapıya dayanak olan kalın gövdeli direk misali şimdi kalenin surları bana dayanak oluyor. Değilse yıkılmadan ayakta durmam imkânsız. Ciğerlerime dolduruyorum iyot kokulu, bol yıldızlı akşamın serin havasını. Hiç acelem yok. Ağır ağır geri veriyorum nefesimi. Kır çiçeği misali şehrimin berrak havasını, ciğerlerime dolduruyorum. Tekrar, tekrar, tekrar… Bir müddet sonra başım dönüyor. Evlerin pencerelerinden süzülen onlarca hatta yüzlerce ışık efsanevi adayı tavaf edercesine dönüyor. Her turda biraz daha kenetleniyorlar, kalınlaşıyorlar. Döndükçe büyüyorlar, büyüdükçe aydınlanıyorlar, aydınlandıkça güçleniyorlar nihâyet onların ışığı ve gücü beni de sarıyor. Gözlerime yeniden ışık doluyor.”
Bizler, çoğu vakit hikâye kovalarız. İnsan, insanın hikâye anlatıcısından başka nedir ki? Can atarız bazı hikâyeleri paylaşmak için. Kimi zaman da yazmak zorunda olduğumuz için yazarız. Kalabalığın içinde, yalnızlık duygusunun sessizliği arasında yaşamın izini yakalamaya çalışan insanların hikâyelerine ses olmaya gayret ederiz.
“Böyle Olsun İstemezdim” kuytuda kalmış tüm hisleri gün yüzüne çıkarmayı dileyen, kendisiyle ve hayatla yüzleşebilenlere..
 

Böyle Olsun İstemezdim isimli 210 sayfadan oluşan kitap ; Zehra Ali Yılmaz tarafından yazılmış ve KİTAPYURDU DOĞRUDAN YAYINCILIK (KDY) yayınevinin 20.12.2021 tarihinde yayımlanmıştır. Sizler sadece kitabın özetini buradan göre bilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Hayattan Bir Balet Geçti 722. Oda pdf oku indir başlıklı makalemizde Hayattan Bir Balet Geçti 722. Oda indir, Hayattan Bir Balet Geçti 722. Oda oku ve Hayattan Bir Balet Geçti 722. Oda pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Böyle Olsun İstemezdim pdf oku indir - PDF indir