Bonsai Kadim Sanat Evcil Ağaç pdf oku indir

Bonsai  Kadim Sanat Evcil Ağaç pdf oku indir

Ağacın rehberliğinde “bilen, bulan, olan” bir ustaya dönüşmek.
 
Bonsai, özel bahçıvanlık yöntemleri kullanılarak minyatür bir ağaç yetiştirme tekniği ve sanatı olarak tanımlanır. En dar anlamıyla tepside-saksıda bir ağaç yetiştirmeyi, en geniş anlamıyla ise bir ağacın sembolize ettiği doğa parçasını bir saksıya sığdırmayı ifade eder.
 
Çok iyi bilmeyenler tarafından özel bir ağaç cinsi sanılan bonsai aslında ağaç yetiştirme tekniğinin adıdır. Bahçecilik yönüyle bir zanaat, estetik ve felsefi yönüyle de bir sanattır. 
 
Bonsai, her türlü hava koşulunda yapılabilen son derece zevkli, rafine ve tatminkâr bir hobidir; ellerimizle toprağa dokunur, canlılığı hisseder, ağacımız çiçek açtığında seviniriz. Ağaçlar, her mevsim değişen şekilleri, küçük yaprakları ve çiçekleriyle bizi kendine bağlar. Harcanan zaman, emek ve sabırla biz ağacı şekillendirirken, ağaç da bizi eğitir ve şekillendirir. 
 
Bonsai bir meditasyon ve kişisel gelişim yöntemidir. Zamanla şekillenen ağaç bir sanat eserine ve bonsai çırağı ise “bilen, bulan ve olan” bir ustaya dönüşür. 
 
Bu kitapta, en temel bahçecilik esaslarından başlayarak bonsainin tarihçesi,
tarzları, araç gereçleri, bonsai yetiştirme ve şekillendirme teknikleri, bonsai toprağı, gübreleme, bonsai hastalıkları, bonsai bahçeleri ve sergileme yöntemlerine uzanan temel bilgiler detaylı olarak anlatılmaktadır. 
 
Tutkuya dönüşecek bir hobiye başlamak için ihtiyacınız olan tüm bilgileri bu kitapta bulacaksınız. 
 

Bonsai
Kadim Sanat Evcil Ağaç isimli 392 sayfadan oluşan kitap ; Zekai Yaman tarafından yazılmış ve DOĞAN KİTAP yayınevinin 11.01.2022 tarihinde yayımlanmıştır. Sizler sadece kitabın özetini buradan göre bilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Mevsiminde Yemek pdf oku indir başlıklı makalemizde Mevsiminde Yemek indir, Mevsiminde Yemek oku ve Mevsiminde Yemek pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Bonsai Kadim Sanat Evcil Ağaç pdf oku indir - PDF indir