Blokzincir – Kripto Paralar – Bitcoin Satoshi Dünyayı Değiştiriyor pdf oku indir

tarafından
27
Blokzincir – Kripto Paralar – Bitcoin  Satoshi Dünyayı Değiştiriyor pdf oku indir

“Erkin Şahinöz ve Dr. Vedat Güven, objektif yaklaşımlarıyla, konuyu en başından ele alıp son derecede anlaşılır bir çerçeve içine oturtarak incelemiş ve değerlendirmişler. Bu konuda birçok yazı ve inceleme okudum, bu kadar kapsamlı ve anlaşılır olanını ilk kez görüyorum.”
Dr. Mahfi Eğilmez
 
“Pek çok insan kripto paraların gelişimi için karşılıksız çalışıyor, felsefi görüşler ortaya koyuyor. Sevgili Erkin Şahinöz ve Vedat Güven sadece bu tartışmaya katılmakla kalmıyor sizin de katılabilmeniz için gerekli alt yapıyı sağlıyor.”
Şant Manukyan
 
“Kripto paralar kuralsız ve karşılıksız para basmak yerine kurallı para politikaları ile emperyal güçlerin elini zorlaştırıyor. Sonuçta efendi-köle geleneksel mimarisinden gücün topluluk üyelerine dağıtıldığı yeni mimariye geçiliyor. Güçlü bir toplumsal ve ekonomik değişimin arifesinde olduğumuz bugünlerde blok zinciri ve kriptolar konusunda dünyaya ışık veren ve verecek tüm çalışmaları insanlığın gelişimi adına kıymetli buluyorum ve bu çalışma için titiz emeklerini esirgemeyen Vedat ve Erkin kardeşlerimi kutluyorum.”
Behzat Yıldırımer
 
Son dönemin en sıcak konularından biri hiç şüphesiz kripto paralar. Kripto paralar Bitcoin’le beraber sanki bir anda hayatımıza girdi ve birden yatırım aracı haline geldi. Peki, Bitcoin ve diğer kripto paralar sadece birer yatırım aracı mıdır?  Dr. Vedat Güven ile Erkin Şahinöz bu meseleyi bütün yönleriyle, özellikle de kripto paraların arkasındaki teknoloji olan Blokzincir teknolojisini merkeze koyarak ele alıyor; Bitcoin’in mucidi Satoshi Nakamoto’nun dünyayı nasıl, ne açıdan değiştirdiğine dair açıklayıcı bilgiler veriyorlar.
Kitapta kripto paralar ile Blokzincir’in ne olduğu, ilk ortaya çıktıkları zamandan bugüne seyirlerinin anlatılmasının yanında gelecekte bizi nelerin beklediğine de değiniliyor. Güven ve Şahinöz’e göre Bitcoin sadece bir başlangıç. İleride özel olarak para sistemlerinde, genel olarak da yaşamlarımızda Blokzincir uygulaması sayesinde çok köklü değişimler yaşayacağız.
Bitcoin yatırımcılarını gayet yakından ilgilendiren Bitcoin ve kripto paraların resmi yasal ve hukuki boyutunun ele alındığı son bölüm ise kitabın en orijinal yönlerinden birini sunuyor. Blokzincir – Kripto Paralar – Bitcoin: Satoshi Dünyayı Değiştiriyor, hem ezberleri bozan hem de kılavuz niteliğinde bir kitap.
 

Blokzincir – Kripto Paralar – Bitcoin
Satoshi Dünyayı Değiştiriyor isimli 320 sayfa yazılmış olan bu kitap ; Vedat Güven tarafından kaleme alınmış ve KRONİK KİTAP yayınevinin 21.10.2020 tarihinde yayımlanmıştır. Sizler pdf olarak bu kitabı indirebilir, Kitabın özetini buradan okuyabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Devlet Gibi Görmek: Bazı Toplumsal Kalkınma Planlarının Başarısızlık Hikayeleri pdf oku indir başlıklı makalemizde Devlet Gibi Görmek: Bazı Toplumsal Kalkınma Planlarının Başarısızlık Hikayeleri indir, Devlet Gibi Görmek: Bazı Toplumsal Kalkınma Planlarının Başarısızlık Hikayeleri oku ve Devlet Gibi Görmek: Bazı Toplumsal Kalkınma Planlarının Başarısızlık Hikayeleri pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Blokzincir – Kripto Paralar – Bitcoin Satoshi Dünyayı Değiştiriyor pdf oku indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.