Bizans Saray Kültürü 829-1204 pdf oku indir

Bizans Saray Kültürü 829-1204 pdf oku indir

Bizans saray yaşamının altın çağına dair kapsamlı bir çalışma.
Ortaçağ’dan itibaren imparatorluk sarayları Bizans’ın dışarıdan görünüşü açısından çok önemli olmuştur. Buna rağmen bu sarayları her yönüyle konu edinen kapsamlı analiz çalışmalarının sayısı yok denecek kadar azdır. Bizans Saray Kültürü, 1994 yılında Dumbarton Oaks’ta düzenlenen “829’dan 1204’e Bizans Saray Kültürü” sem­pozyumunda sunulan makaleleri, uzun süre Dumbarton Oaks’ta Bizans Çalışmala­rı Direktörlüğü yapan Henry Maguire öncülüğünde bir araya getiriyor. İmparatorluk saraylarını, bahçe ve parkları, tören ve ayinleri, giysileri ve imparator­luk sembollerini, saray ikonlarını ve retoriğini, sarayın toplumsal yapısını ve saraylıların entelektüel yaşamını, saray sanatı ikonografisini ve ideolojisini de göz ardı etmeden ele alan makaleler, Bizans saray yaşamının birbiriyle bağlantılı tüm yönlerini içeren geniş bir kompozisyon sunmayı hedefliyor.
 

Bizans Saray Kültürü 829-1204 isimli 428 sayfadan oluşan kitap ; Henry Maguire tarafından yazılmış ve YAPI KREDİ YAYINLARI yayınevinin 07.01.2022 tarihinde yayımlanmıştır. Sizler sadece kitabın özetini buradan göre bilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Uluslararası Batı Anadolu Beylikleri Tarih, Kültür ve Medeniyeti Sempozyumu-IV: Saruhanoğulları Beyliği Bildiriler pdf oku indir başlıklı makalemizde Kültür ve Medeniyeti Sempozyumu-IV: Saruhanoğulları Beyliği Bildiriler indir, Kültür ve Medeniyeti Sempozyumu-IV: Saruhanoğulları Beyliği Bildiriler oku ve Kültür ve Medeniyeti Sempozyumu-IV: Saruhanoğulları Beyliği Bildiriler pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Bizans Saray Kültürü 829-1204 pdf oku indir - PDF indir