Bir Yaz Gecesi Rüyası (Karton Kapak) pdf oku indir

Bir Yaz Gecesi Rüyası (Karton Kapak) pdf oku indir

William Shakespeare (1564-1616): Oyunları ve şiirlerinde insanlık durumlarını dile getiriş gücüyle dört yüz yıldır bütün dünya okur ve seyircilerini etkilemeyi sürdüren efsanevi yazar, Bir Yaz Gecesi Rüyası adlı komedyasında bir aşk öyküsünü o dönemde pek revaçta olan cin ve peri masallarını kullanarak anlatır. Ancak Shakespeare Bir Yaz Gecesi Rüyası’nda çağdaş oyunlara parmak ısırtacak imgesel tasarımlar ve sınırsız bir hayal gücünün yaratabileceği fanteziler üretmiştir.

Oyun aşk üzerine kurulmuş olsa bile, bu eserinde de birey ve toplum eleştirisini ihmal etmeyen Shakespeare, kendi dönemindeki amatör oyuncuların bir taşlamasını da oyun içinde oyun halinde Bir Yaz Gecesi Rüyası’na yerleştirmiştir.
 

Bir Yaz Gecesi Rüyası (Karton Kapak) isimli 112 sayfa yazılmış olan bu kitap ; William Shakespeare tarafından kaleme alınmış ve TÜRKİYE İŞ BANKASI KÜLTÜR YAYINLARI yayınevinin 20.08.2019 tarihinde yayımlanmıştır. Sizler pdf olarak bu kitabı indirebilir, Kitabın özetini buradan okuyabilirsiniz.

Bir Yaz Gecesi Rüyası (Karton Kapak) pdf oku indir - PDF indir