Bir Müslüman Irkçılık ve Milliyetçilik’e Nasıl Bakmalı) pdf – PDF EPUB E-Kitap Oku, İndir
  • Anasayfa
  • Siyaset
  • Bir Müslüman Irkçılık ve Milliyetçilik’e Nasıl Bakmalı) pdf

Bir Müslüman Irkçılık ve Milliyetçilik’e Nasıl Bakmalı) pdf


Bir Müslüman Irkçılık ve Milliyetçilik’e Nasıl Bakmalı) pdf

Bir Müslüman Nasıl Bakmalı” serisindeki kitaplar, özellikle gençlerin samimi anlam arayışına belli konular ve meseleler etrafında bir bakış açısı sunma amacıyla hazırlanmıştır. Okuyucuları, İslami hassasiyetler üzerinden düşünmeye ve araştırmaya sevk etmek amacındadır. “Bir Müslüman bu konuya sadece bu şekilde bakmalıdır” şeklinde mutlakçı bir anlayıştan uzaktır.
 
Bu amaçla yayınlanmış olan “Bir Müslüman Irkçılık ve Milliyetçilik’e Nasıl Bakmalı?” isimli bu kitapta, yakın tarihimizin şekillenmesinde büyük etkileri olan ırkçılık ve milliyetçilik ele alınmıştır. Ayrıca Türk, Arap ve Kürt milliyetçiliğinin tarihsel gelişimi, birbirlerine etkileri karşılaştırılmıştır. Türkiye’de milliyetçilik hakkında çok sayıda çalışma olmakla birlikte ilk defa Müslüman halkların milliyetçi mücadeleleri birlikte ele alınmıştır. Yaklaşık yüz elli yıllık milliyetçilik tarihi genel bir değerlendirmeye ve özeleştiriye tâbi tutulmuştur.
 

{yayınevi} yayınevinin {yayın tarihi} tarihinde ve {baskı sayısı} sayısı ile
{başlık} isimli kitap Yasin Aktay tarafından {sayfa sayısı} sayfa olarak yazılmıştır.
{başlık} isimli kitabı inceleyebilir. Dilerseniz Özetini indirebilir, Veya Sizler için maile link olarak gönderebiliriz. Yasak hakları olan kitapları lütfen istemeyniz. Ücretini ödeyip sizlerde katkıda bulunabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Medeniyet Kaybı / Milliyetçilik ve Faşizm Üzerine Yazılar pdf başlıklı makalemizde Medeniyet Kaybı / Milliyetçilik ve Faşizm Üzerine Yazılar indir, Medeniyet Kaybı / Milliyetçilik ve Faşizm Üzerine Yazılar oku ve Medeniyet Kaybı / Milliyetçilik ve Faşizm Üzerine Yazılar pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.


Bir Müslüman Irkçılık ve Milliyetçilik’e Nasıl Bakmalı) pdf indir

Benzer Yazılar
Yorumlar ( Bu makaleye henüz yorum yapılmamış! )

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?