Bir Kuzey Macerası (Ciltli) pdf oku indir

Bir Kuzey Macerası (Ciltli) pdf oku indir

Jack London’ın 1900 yılında yayımladığı Kurdun Oğlu adlı derlemenin içinde yer alan Bir Kuzey Macerası,  Homeros’un Odysseia destanını  andıran, zorlu engellerle dolu, çetin ve “dönüştürücü” bir yolculuğun hikâyesidir. Aleut adalarındaki Akatan’da yaşayan kabile reisi Naass, evlendiği gün karısı Unga’yı denizden çıkıp gelen sarı saçlıbeyaz bir adama kaptırır. İki metreyi aşan boyuyla bir devi andıran, “tanrıların dünyanın ilk dönemlerindeki erkekleri örnek alarak kalıba döktükleri” bu adam, Unga’yı sırtına vurduğu gibi gemisine atlayıp oradan uzaklaşmıştır. Naass intikamını almak üzere azılı düşmanının peşinden yollara düşer. Dünyayı dolaşıp bilgi ve görgüsünü artıracağı, macera dolu yıllar  beklemektedir onu…
 

Bir Kuzey Macerası (Ciltli) isimli 56 sayfadan oluşan kitap ; Jack London tarafından yazılmış ve TÜRKİYE İŞ BANKASI KÜLTÜR YAYINLARI yayınevinin 23.12.2021 tarihinde yayımlanmıştır. Sizler sadece kitabın özetini buradan göre bilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Kehribar Geçidi pdf oku indir başlıklı makalemizde Kehribar Geçidi indir, Kehribar Geçidi oku ve Kehribar Geçidi pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Kuzey Macerası (Ciltli) pdf oku indir - PDF indir