Bir Kalbin Çöküşü pdf oku indir

tarafından
17
Bir Kalbin Çöküşü pdf oku indir

Bir Kalbin Çöküşü, Stefan Zweig’ın psikolojiye duyduğu yoğun ilgiyi yansıtan öykülerinden biridir. İnsan ruhunun en karmaşık duygularından biri olan tutkuyu olanca canlılığıyla dile getiren Bir Kalbin Çöküşü, ruh ikizini Lev Tolstoy’un unutulmaz kahramanı İvan İlyiç’te bulduğumuz yaşlı bir adamın, Salomonsohn karakterinin ailesinden ve yaşamdan uzaklaşmasını öyküler.
 
Zweig’ın en beğenilen öyküleri arasında yerini alan Bir Kalbin Çöküşü şüphe, korku ve nefretle ölüme sürüklenen baba Salomonsohn’un psikanalizi olarak  okunabilir. Salomonsohn karakterinin, psikanalize sağladığı malzemeyle Sigmund Freud’un ve Arthur Schnitzler’in ilgisini çektiği biliniyor.
 

Bir Kalbin Çöküşü isimli 56 sayfa yazılmış olan bu kitap ; Stefan Zweig tarafından kaleme alınmış ve CAN YAYINLARI yayınevinin 08.07.2019 tarihinde yayımlanmıştır. Sizler pdf olarak bu kitabı indirebilir, Kitabın özetini buradan okuyabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan İçimden Geçen Zaman pdf oku indir başlıklı makalemizde İçimden Geçen Zaman indir, İçimden Geçen Zaman oku ve İçimden Geçen Zaman pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Kalbin Çöküşü pdf oku indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.