Bir İdam Mahkumunun Son Günü pdf oku indir

tarafından
9
Bir İdam Mahkumunun Son Günü pdf oku indir

Victor Hugo, 1829 yılında yayımlanan Bir İdam Mahkûmunun Son Günü’nü yazdığında 26 yaşındaydı. Genç yazar, ölüme mahkûm edilen bir insanın son gününü büyük bir ustalıkla anlatarak kamu vicdanını etkilemeyi ve idam cezasına karşı bir protesto hareketi başlatmayı amaçlamış, başarılı da olmuştur. Bugün dünyanın birçok ülkesinde idam cezası yürürlükten kaldırılmışsa, böylesi bir cezanın hem trajik hem de insanlık dışı yanını daha XIX. yüzyılın ilk yarısında gözler önüne seren Hugo’nun bunda hiç de azımsanmayacak bir payı olsa gerek.
 
Şiirleri, oyunları, Sefiller ve Notre-Dame’ın Kamburu gibi yapıtlarıyla Romantik dönem Fransız edebiyatının en saygın yazarlarından biri olan Victor Hugo’nun bu romanının bir başka önemli özelliği de, bir tür “zihinsel otopsi” niteliği taşımasıdır.
 

Bir İdam Mahkumunun Son Günü isimli 160 sayfa yazılmış olan bu kitap ; Victor Hugo tarafından kaleme alınmış ve CAN YAYINLARI yayınevinin 25.07.2019 tarihinde yayımlanmıştır. Sizler pdf olarak bu kitabı indirebilir, Kitabın özetini buradan okuyabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan İnsanlığımı Yitirirken pdf oku indir başlıklı makalemizde İnsanlığımı Yitirirken indir, İnsanlığımı Yitirirken oku ve İnsanlığımı Yitirirken pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir İdam Mahkumunun Son Günü pdf oku indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.