Bir İdam Mahkumunun Son Günü (Cep Boy) (Tam Metin) pdf oku indir

tarafından
11
Bir İdam Mahkumunun Son Günü (Cep Boy) (Tam Metin) pdf oku indir

Hayatının beş yılını darbeyle başa gelen Louis Bonaparte’ye karşı çıktığı için sürgünde geçiren Victor Hugo’nun başkaldırı güncesi. Modern edebiyatın ilk monoloğu sayılan romanda Hugo, idam cezasının trajikomik yanını da gözler önüne seriyor. İdama mahkûm bir adamın altı haftaya yayılan güncesini okurken asıl suçlunun kim olduğuna karar veremeyeceksiniz. Cinayeti işleyen katil mi, idamı bir şölen gibi izlemek için can atan toplum mu?
“Giyotin en acısız ölüm şekliymiş. Oysa bedensel acı, ruhsal acının yanında hiç kalır. Belki günü geldiğinde, zavallı bir insanın bu son sözleri, payına düşeni yapacaktır.”
Karbon Kitaplar, Hugo’nun “Le Dernier Jour D’un Condamne” orijinal adlı eserini Fransızca aslından Türkçeye çevirdi.
 

Bir İdam Mahkumunun Son Günü (Cep Boy) (Tam Metin) isimli 101 sayfa yazılmış olan bu kitap ; Victor Hugo tarafından kaleme alınmış ve KARBON KİTAPLAR yayınevinin 15.05.2019 tarihinde yayımlanmıştır. Sizler pdf olarak bu kitabı indirebilir, Kitabın özetini buradan okuyabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Göremediğimiz Tüm Işıklar pdf oku indir başlıklı makalemizde Göremediğimiz Tüm Işıklar indir, Göremediğimiz Tüm Işıklar oku ve Göremediğimiz Tüm Işıklar pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir İdam Mahkumunun Son Günü (Cep Boy) (Tam Metin) pdf oku indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.