Bir Delinin Hatıra Defteri Portre pdf oku indir

tarafından
14
Bir Delinin Hatıra Defteri  Portre pdf oku indir

Nikolay Vasilyeviç Gogol’ün, en çok okunan hikâyelerinden Bir Delinin Hatıra Defteri ve Portre’nin yer aldığı kitapta Bir Delinin Hatıra Defteri, orta hâlli bir memurun günden güne nasıl delirip kendini İspanya Kralı ilan ettiğini gözler önüne seriyor. İvanov’un trajikomik dönüşümüyle Rus toplumunu ve bürokrasisini de ince bir dille alaya alan Gogol, Portre hikâyesinde ise yoksulluk içinde yaşayan yetenekli ressam Chartkov’un bir dükkândan satın aldığı ürkütücü portreden sonra önünde açılan iki yoldan birini seçerken nasıl bir tereddüt yaşadığını anlatıyor. Chartkov, ya yoksul kalarak sanatını icra edecek ya da dönemin sanat anlayışına ayak uydurarak şöhret ve paraya talip olacaktır. Gogol’ün, üstün mizah anlayışıyla delilik ve ihtirasın herkese dokunabilecek gerçekliğini sunduğu bu iki hikâyesi Rusça aslından çevrildi.
 

Bir Delinin Hatıra Defteri
Portre isimli 100 sayfa yazılmış olan bu kitap ; Nikolay Vasilievich Gogol tarafından kaleme alınmış ve KARBON KİTAPLAR yayınevinin 05.02.2020 tarihinde yayımlanmıştır. Sizler pdf olarak bu kitabı indirebilir, Kitabın özetini buradan okuyabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Tarla Kuşunun Sesi pdf oku indir başlıklı makalemizde Tarla Kuşunun Sesi indir, Tarla Kuşunun Sesi oku ve Tarla Kuşunun Sesi pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Delinin Hatıra Defteri Portre pdf oku indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.