Bilgeliğin Sarsılmazlığı Üzerine – İnziva Üzerine (Karton Kapak) pdf oku indir

tarafından
14
Bilgeliğin Sarsılmazlığı Üzerine – İnziva Üzerine (Karton Kapak) pdf oku indir

Seneca (MÖ 4’e doğru-MS 65): Devlet adamı ve filozofluğunun yanı sıra Roma tarihinin en önemli söylev ustalarından ve tragedya yazarlarından biridir. Babasının bir siyaset adamı ve hatip olarak yetiştirmek istediği Seneca, bir süre devlet işleriyle uğraştı ve sonunda kendisini en sevdiği işe, yani felsefeye adadı. Stoacı öğretileri içeren çok sayıda düşünce metni, mektup ve tragedya yazdı.
Bilgeliğin Sarsılmazlığı Üzerine’de, bilge kabul ettiği Cato’nun yaşadıklarından yol çıkarak, bilgenin haksızlığa ya da hakarete uğramasının imkânsızlığını işler. De Vita Beata isimli eserinin devamı
olduğu düşünülen İnziva Üzerine’de ise Stoacı örneklerle bilgenin kendi içine çekilme ve temaşa etme mecburiyetini ortaya koyar. Bilgeliğin Sarsılmazlığı Üzerine Türkçede ilk kez okurla buluşuyor.
 

Bilgeliğin Sarsılmazlığı Üzerine – İnziva Üzerine (Karton Kapak) isimli 96 sayfa yazılmış olan bu kitap ; Seneca tarafından kaleme alınmış ve TÜRKİYE İŞ BANKASI KÜLTÜR YAYINLARI yayınevinin 19.02.2019 tarihinde yayımlanmıştır. Sizler pdf olarak bu kitabı indirebilir, Kitabın özetini buradan okuyabilirsiniz.

Bilgeliğin Sarsılmazlığı Üzerine – İnziva Üzerine (Karton Kapak) pdf oku indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.