Başkalarının Tanrısı pdf oku indir

tarafından
12
Başkalarının Tanrısı pdf oku indir

“Ne doğumumuz ne ölümümüz ne de doğumla ölüm arasında can çekişerek sürdürdüğümüz hayatlar bize ait.  Başkalarının isteklerinden doğuyor, başkalarının istediği gibi yaşıyor ve başkaları yüzünden ölüyoruz. Bizim sandığımız hayat bizim değil, bizim sandığımız beden bizim değil…”
Karanlık geçmişi tuhaf olaylarla dolu, bacakları dizlerinden kesik yaşlı Efsun Abla…
Kim olduğunu hatırlamayan, hafızasını yitirmiş Adnan Abi…
Sokaklarda orospuluk yaparak para kazanan toksikoman Hülya…
Bir sabah uyanıp düzenini, evini, ailesini, işini terk ederek sokaklardaki tekinsiz hayata karışan, kafası karışık şair Musa…
Ve çöpte bulunmuş bir bebek, Matruşka…
Her biri kendi zorlu sorularıyla baş etmeye çalışan ve kucaklarındaki kimsesiz bebekle şehrin sokaklarında kendilerine barınacak bir delik arayan bu dört insan, bilinmeze doğru sürüklenen hayatlarıyla en sert gerçeklere işaret eden uçurumların kıyısında dolanıyor.
Onlar her şeye karşın ayakta kalmakta inat edip şehri kuranların ve yıkanların kimliğini sorgularken, okuru da kendi kimliğiyle yüzleştiren sorular denizine açılmaya davet ediyor.
Başkalarının Tanrısı’yla Mine Söğüt biri bebek beş sokak insanının yarı hayal yarı gerçekçi hikâyesiyle, yanından geçip gittiğimiz ve görmezden geldiğimiz insanların tanrısına, dolayısıyla da sözümona medeniyetimizin temellerine dair acımasız bir sorgulamaya girişiyor.
#büyükşehir #barınma #aşk #ölüm #düzen #aile #yoksulluk #aidiyet #öksüzlük
 

Başkalarının Tanrısı isimli 160 sayfa yazılmış olan bu kitap ; Mine Söğüt tarafından kaleme alınmış ve CAN YAYINLARI yayınevinin 12.04.2022 tarihinde yayımlanmıştır. Sizler pdf olarak bu kitabı indirebilir, Kitabın özetini buradan okuyabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Çanlar Kimin İçin Çalıyor pdf oku indir başlıklı makalemizde Çanlar Kimin İçin Çalıyor indir, Çanlar Kimin İçin Çalıyor oku ve Çanlar Kimin İçin Çalıyor pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Başkalarının Tanrısı pdf oku indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.