Barbaros Hayreddin Paşa Akdeniz’i Türk Gölü Yapan Amiral pdf oku indir

tarafından
24
Barbaros Hayreddin Paşa  Akdeniz’i Türk Gölü Yapan Amiral pdf oku indir

Barbaros Hayreddin Hızır Reis, Cezayir’in sultanı idi. Kanuni Sultan Süleyman’ın bir işareti üzerine sultanlığın tapusunu padişahın önüne koydu. Birlik ve beraberliğin sembol ismi oldu. Osmanlı armadasının başında Akdeniz’e açılan Barbaros Hayreddin Paşa, 1538’te Avrupalı devletlerin bir araya getirdiği en büyük Haçlı donanmasını Preveze’de ağır bir hezimete uğrattı. Akdeniz, bir Türk gölüne dönüşürken, Avrupalılar Akdeniz’de tahta parçası yüzdüremez hâle geldiler.
Prof. Dr. Ahmet Şimşirgil, Türk denizcilik tarihinin bu en önemli simasının neslini, ağabeyi Oruç ve mücahid yoldaşlarıyla hem korsan gemilerine hem İspanyollara karşı verdiği akıl almaz mücadeleyi, Cezayir’e hâkim olarak idare ve siyaset alanında gösterdiği başarıyı, Endülüs Müslümanları için çektiği çileleri, İspanyolların Mağrip’te yerleşmelerinin önünü kesen efsanevi kahramanlığını ve nihayet Osmanlı kaptan-ı deryası olduktan sonraki serüvenini kitapta çarpıcı detaylarıyla anlatıyor.
 
Tarihi Sevdiren Adam, bu eseriyle Türk denizciliğinin yüz akı olan Barbaros Hayreddin Paşa’nın destansı hayatını okuyucuların gözleri önüne seriyor.
 

Barbaros Hayreddin Paşa
Akdeniz’i Türk Gölü Yapan Amiral isimli 240 sayfa yazılmış olan bu kitap ; Prof.Dr. Ahmet Şimşirgil tarafından kaleme alınmış ve TİMAŞ YAYINLARI yayınevinin 08.01.2021 tarihinde yayımlanmıştır. Sizler pdf olarak bu kitabı indirebilir, Kitabın özetini buradan okuyabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Orhun Abideleri pdf oku indir başlıklı makalemizde Orhun Abideleri indir, Orhun Abideleri oku ve Orhun Abideleri pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Barbaros Hayreddin Paşa Akdeniz’i Türk Gölü Yapan Amiral pdf oku indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.