Barbaros Denizlerin Hakimi pdf oku indir

tarafından
9
Barbaros  Denizlerin Hakimi pdf oku indir

Barbaros Hayreddin Paşa…
Akdeniz’i bir Türk gölü haline getiren, düşmanlarının bile büyük saygı duyduğu denizcilik tarihinin belki de en büyük denizcisi.
Çocukluğundan itibaren cesareti ve iradesiyle hep en önde olan Barbaros, Türklerin denizlere hâkim olmadığı sürece fitnenin bitmeyeceğine inanıyordu…
Denizler ise acımasızdı, en yakınlarını, sevdiklerini kaybetti hırçın dalgalarda…
Akdeniz’in kalbinde zehirli hançer gibi saplı Rodos Şövalyeleri, Endülüs’e zulüm eden İspanyollar, Müslümanlara zarar veren korsanlar, Habsburglar, Papalık, Venedik, Ceneviz, Malta, Portekiz ve diğerleri… Türkleri denizlerden atmak için bütün gayretleriyle çabalıyorlardı.  
Denizlerin hâkimi olmak bu Haçlı ittifakı karşısında zordu, fakat Barbaros da yalnız değildi. Leventleri, hocası Kemal Reis, Piri Reis gibi dostları ve Devleti Aliyye bütün imkânlarıyla Barbaros’un yanındaydı.
Eserleri altı dile çevrilen, Türkiye’nin en çok okunan tarihî romanlarının yazarı, okurları tarafından “Günümüzün Peyami Safa’sı” olarak anılan Okay Tiryakioğlu’nun kaleminden sürükleyici, heyecanlı ve derinlikli bir Barbaros romanı…
 

Barbaros
Denizlerin Hakimi isimli 288 sayfa yazılmış olan bu kitap ; Okay Tiryakioğlu tarafından kaleme alınmış ve TİMAŞ YAYINLARI yayınevinin 17.08.2021 tarihinde yayımlanmıştır. Sizler pdf olarak bu kitabı indirebilir, Kitabın özetini buradan okuyabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Savaş Sanatı pdf oku indir başlıklı makalemizde Savaş Sanatı indir, Savaş Sanatı oku ve Savaş Sanatı pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Barbaros Denizlerin Hakimi pdf oku indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.