Balkan Savaşı Günlüğü pdf oku indir

tarafından
17
Balkan Savaşı Günlüğü pdf oku indir

Osmanlı Devleti’nin, 1912 yılında tarihinin en ağır askerî hezimetini yaşadığı ve İstanbul hariç Balkanlar’daki neredeyse bütün topraklarını kaybettiği I. Balkan Savaşı, Türk tarihinin en ağır travmalarından biridir. Öyle ki bu savaşın neticesinde Balkanlar’da sayısı bugün bile hesaplanamayan Müslüman Türk ya katledildi ya da yüzyıllardır yaşadıkları yurtlarından oldu. Bu savaşa subay olarak katılan Ömer Seyfettin; savaş meydanı izlenimlerini, yaşanan çaresizlikleri, Osmanlı ordusunun her kademesinde gözlenen bozgunu ve daha pek çok sıkıntıyı günlüklerine dikkatli bir şekilde kaydetmiştir. Ömer Seyfettin’in daha önce Hayat dergisinde yayımlanan bu günlükleri, son nefesini vermemek için direnen bir devletin ve çaresizlik içinde hayatta kalmaya çalışan bir milletin tüyleri ürperten panoramasını bütün çıplaklığıyla gözler önüne seriyor.
 

Balkan Savaşı Günlüğü isimli 62 sayfa yazılmış olan bu kitap ; Ömer Seyfettin tarafından kaleme alınmış ve KAPRA YAYINCILIK yayınevinin 28.01.2021 tarihinde yayımlanmıştır. Sizler pdf olarak bu kitabı indirebilir, Kitabın özetini buradan okuyabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Ruth pdf oku indir başlıklı makalemizde Ruth indir, Ruth oku ve Ruth pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Balkan Savaşı Günlüğü pdf oku indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.