Babamın Yeri pdf oku indir

tarafından
10
Babamın Yeri pdf oku indir

Ernaux’nun babası, kızı öğretmenlik sınavlarını verdikten iki ay sonra ölür. Yazar bu ölümün ardından, yetersiz eğitim görmüş, çocukluğundan beri değeri ancak kas gücüyle ölçülmüş babasının işçilikten küçük esnaflığa geçişini, onun toplumsal konumunu ve kendisiyle ilişkisini eşeler. Satırlara dökülenlerse dramatik hatıralar değil, bir portre üzerinden anlatılan bir “sınıf” hikâyesidir.
 
Babamın Yeri, bir adamın hem toplumun hem de kızının gözündeki “yer”ini irdeleyen, son derece kişisel bir konuyu sakınmadan, alabildiğine yalın bir üslupla evrensele dönüştürerek aktaran bir metin.
 
“Duyguların ve ketumluğun iç içe geçtiği muazzam bir edebî başarı.”
Le Monde
 
“Ernaux, Simone de Beauvoir’dan bir neslin tarihini tutan vakanüvis rolünü miras aldı.”
Margaret Drabble 
 
#fransızedebiyatı #toplumsalbellek #babakızilişkisi #sınıf #aile #otobiyografi
 

Babamın Yeri isimli 72 sayfa yazılmış olan bu kitap ; Annie Ernaux tarafından kaleme alınmış ve CAN YAYINLARI yayınevinin 11.01.2022 tarihinde yayımlanmıştır. Sizler pdf olarak bu kitabı indirebilir, Kitabın özetini buradan okuyabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Çocukluk Aşkımsın pdf oku indir başlıklı makalemizde Çocukluk Aşkımsın indir, Çocukluk Aşkımsın oku ve Çocukluk Aşkımsın pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Babamın Yeri pdf oku indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.