Babalar ve Oğullar pdf oku indir

tarafından
13
Babalar ve Oğullar pdf oku indir

Turgenyev’in hayatındaki bir dizi değişikliğin başlangıcında bu dev eser yatıyor. Roman yayımlandıktan hemen sonra, içinde barındırdığı ağır toplum eleştirileri sebebiyle, yazar ülkesinden ayrılmak zorunda kalır. İvan Turgenyev’in başyapıtı Babalar ve Oğullar, salt bir kuşak çatışması vakasından öte, geleneklere sistemli bir karşı çıkış tavrını ortaya koyar. Bazarov’un çatışması yalnızca üst soyuyla girdiği uyumsuzlukları değil, çağdaşlarının tüm kabullenişlerine yönelttiği itirazları da içerir. 19. yüzyıl Rusya taşrasının bu yalnız ve ıstıraplı delikanlısında ete kemiğe bürünen nihilist felsefe, edebiyat tarihinde ilk kez bir romanın üzerine kurulduğu ana tema olarak karşımıza çıkar.
 

Babalar ve Oğullar isimli 256 sayfa yazılmış olan bu kitap ; Ivan Sergeyeviç Turgenyev tarafından kaleme alınmış ve KAPRA YAYINCILIK yayınevinin 05.04.2021 tarihinde yayımlanmıştır. Sizler pdf olarak bu kitabı indirebilir, Kitabın özetini buradan okuyabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Adem’den Önce pdf oku indir başlıklı makalemizde Adem’den Önce indir, Adem’den Önce oku ve Adem’den Önce pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Babalar ve Oğullar pdf oku indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.