Ayaşlı ile Kiracıları pdf oku indir

tarafından
17
Ayaşlı ile Kiracıları pdf oku indir

Memduh Şevket Esendal’ın ikinci romanı Ayaşlı ile Kiracıları, 12 Mart-21 Mayıs 1934 tarihleri arasında Vakit gazetesinde tefrika edildikten sonra aynı yıl kitap olarak basılmış; 1942 yılında CHP roman yarışmasında beşincilik derecesini almıştır. 
Toplumun farklı kesimlerinden gelen ve Ayaşlı’nın apartmanında yolları kesişen insanların her birinin birbirinden ilginç hikâyeleri vardır. Ayaşlı apartmanı ne otel gibi yüzeysel ve sıradan ilişkilerin mekânı, ne de bir ev sıcaklığı sağlar sakinlerine. Nitekim zamanla, orada yaşayan herkes az çok mekânla ve birbirleriyle bir bağ kurar.
  
Ayaşlı ile Kiracıları, süsten uzak, sade bir üslupla insan ilişkilerindeki çapraşık yapıyı ağır ağır çözüyor.  Esendal, birbirinden ilginç karakter kadrosuyla zenginleştirdiği bu eseriyle karakterin değil toplumun romanını yazıyor
 
 

Ayaşlı ile Kiracıları isimli 248 sayfa yazılmış olan bu kitap ; Memduh Şevket Esendal tarafından kaleme alınmış ve KAPRA YAYINCILIK yayınevinin 12.01.2023 tarihinde yayımlanmıştır. Sizler pdf olarak bu kitabı indirebilir, Kitabın özetini buradan okuyabilirsiniz.

Ayaşlı ile Kiracıları pdf oku indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.