Avrupa Görmüş Edebiyatçı Avrupa Konulu Gezi Kitapları Üzerine Bir İnceleme pdf oku indir

Avrupa Görmüş Edebiyatçı  Avrupa Konulu Gezi Kitapları Üzerine Bir İnceleme pdf oku indir

Şunları merak ettim hep:
Bir: Avrupa şehirlerini gezen ve buna dair eser kaleme alan Türk edebiyatçılar, gittikleri yerde kültürel anlamda nelere dikkat etmiştir. Türk kültürü ile gittikleri yerin kültürü arasında karşılaştırmalar yapmış mıdır?
İki: Onlar eserlerinde; sanata, sanat-yazar ilişkisine, diğer milletlerin edebiyatına, efsanelere, şiire, masala, müziğe, tiyatroya, yayın dünyasına yer vermiş midir?
Üç: Avrupa şehirlerini gezerken onların edebiyatçılarına ve eserlerine-sözlerine, onlar adına açılan müzelere, temas etmiş midir, etmişse ne kadar etmiştir?
Bu sorulardan hareketle, gezi eserlerini okuyunca şunu gördüm. Türk edebiyatçılar, eserlerinde aynı zamanda Türk edebiyatçılara da yer veriyorlar ve bunlar hiç de az değil. Bu sebeple bahsedilen Türk yazar-şairlerini de bu küçük çalışmaya dâhil ettim. Böylece:
Avrupa görmüş bir edebiyatçının kültür üzerine dikkatleri ile edebiyat etrafındaki konulara ilgisini ortaya koymaya çalıştım.
 

Avrupa Görmüş Edebiyatçı
Avrupa Konulu Gezi Kitapları Üzerine Bir İnceleme isimli 204 sayfadan oluşan kitap ; Necmettin Özmen tarafından yazılmış ve POST YAYINEVİ yayınevinin 04.01.2022 tarihinde yayımlanmıştır. Sizler sadece kitabın özetini buradan göre bilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Endülüs Medeniyetinin Zirvesi pdf oku indir başlıklı makalemizde Endülüs Medeniyetinin Zirvesi indir, Endülüs Medeniyetinin Zirvesi oku ve Endülüs Medeniyetinin Zirvesi pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Avrupa Görmüş Edebiyatçı Avrupa Konulu Gezi Kitapları Üzerine Bir İnceleme pdf oku indir - PDF indir