Atlas pdf oku indir

tarafından
12
Atlas pdf oku indir

Fotoğrafların açıkladığı metinlerden ya da fotoğrafları açıklayan cümlelerden oluşan bir kitap değil bu. Her bir bölümün içeriğini meydana getiren, imgelerle sözcüklerin uyumlu birliği. Bilinmeyeni keşfetme hevesi Sinbad’a, Kızıl Erik’e ya da Kopernik’e özgü değil. Dünyada keşfetmeye meraklı olmayan tek bir insan bile yoktur. Her şey acıyı, tuzluyu, eğriyi, düzü, pürüzü, gökkuşağının rengini ve alfabenin yirmi küsur harfini keşfetmekle başlar; ardından sıra simalara, haritalara, hayvanlara ve yıldızlara gelir; en sonunda insan ya kuşkuyla dolar ya imanla, üstelik önceden ne kadar cahil olduğu sonucuna ulaşması da neredeyse kaçınılmazdır.
 
İki Borges içinde rüya gören gerçek olan olsa gerek.
 Ernesto Sabato
 
#seyahat #hafıza #tarih #rüya #coğrafya #fotoğraf #şiir
 

Atlas isimli 112 sayfa yazılmış olan bu kitap ; Jorge Luis Borges tarafından kaleme alınmış ve CAN YAYINLARI yayınevinin 09.11.2021 tarihinde yayımlanmıştır. Sizler pdf olarak bu kitabı indirebilir, Kitabın özetini buradan okuyabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Metin Akpınar: Sahneye Adanmış Bir Ömür pdf oku indir başlıklı makalemizde Metin Akpınar: Sahneye Adanmış Bir Ömür indir, Metin Akpınar: Sahneye Adanmış Bir Ömür oku ve Metin Akpınar: Sahneye Adanmış Bir Ömür pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Atlas pdf oku indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.