Ateşten Gömlek (Sadeleştirilmiş Metin) pdf oku indir

tarafından
9
Ateşten Gömlek (Sadeleştirilmiş Metin) pdf oku indir

“Sabah ezanı okunurken Aliye’nin yanında dalmış olanların üçü de uyandılar. Aliye hâlâ dalgın; hâlâ geçen korkunç saatlerin damarlarında tutuşturduğu humma, sarı, hasta yüzünde kızıl dalgalarla dolaşıyordu. Üçü de gözlerini açınca Aliye’nin yanına gittiler, sevgili yüzüne baktılar. Kurumuş dudakları sürekli kımıldanıyor, sürekli siyah kirpiklerinin ipekten birer saçak gibi tamamladığı çürümüş gözkapakları titriyordu.”

Yetmişi aşkın yıl sonra Vurun Kahpeye toplumların yükselişinde ve sancısında “eğitim”in önemini vurgulamasıyla yine gündemde. Eğitime kavuşamamış kişilerin gitgide vatan hainliğine, nihayet insan düşmanlığına yol alabileceklerini, bu tehlikeyi söylüyor.

SELİM İLERİ

Kaleme aldığı her metinle yeniden tartışılan Halide Edib’in bu önemli eseri, gözden geçirilmiş ve sadeleştirilmiş baskısıyla Can Yayınları’nda.
 

Ateşten Gömlek (Sadeleştirilmiş Metin) isimli 208 sayfa yazılmış olan bu kitap ; Halide Edib Adıvar tarafından kaleme alınmış ve CAN YAYINLARI yayınevinin 18.04.2022 tarihinde yayımlanmıştır. Sizler pdf olarak bu kitabı indirebilir, Kitabın özetini buradan okuyabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Monna Rosa Şiirler - I pdf oku indir başlıklı makalemizde Monna Rosa Şiirler - I indir, Monna Rosa Şiirler - I oku ve Monna Rosa Şiirler - I pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Ateşten Gömlek (Sadeleştirilmiş Metin) pdf oku indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.