Ateşten Düşünceler Bir Nietzsche Portresi pdf oku indir

Ateşten Düşünceler  Bir Nietzsche Portresi pdf oku indir

Friedrich Wilhelm Nietzsche, felsefeye ilgisi olan ya da olmayan herkesin, adını ezbere bildiği nadir filozoflardan biridir. Fakat kişisel hayatını ve fikirlerini büyük oranda etkileyen yakın çevresiyle ilişkileri ve bugün hâlâ okuyup tartıştığımız eserlerinin yazılma süreçleri hakkında çok az şey biliyoruz.
 
Edward J. O’Brien, bu biyografik romanında, böylesine önemli bir filozofun öğretilerinin ve fikirlerinin kaynağını; karakterini etkileyen, yaşamını yönlendiren kritik olayları ve yakınında bulunan kişilerle ilişkilerini gözler önüne seriyor ve Nietzsche’nin çalkantılı hayatının önemli noktalarını ortaya çıkarmayı başarıyor. O’Brien, Nietzsche’nin felsefesini çocukluğunda yaşadıklarına dayandırırken bize filozofun iç dünyasını ve psikolojisini son derece canlı bir biçimde aktarıyor.
 

Ateşten Düşünceler
Bir Nietzsche Portresi isimli 224 sayfadan oluşan kitap ; Edward J. O’Brien tarafından yazılmış ve MAYA KİTAP yayınevinin 05.01.2022 tarihinde yayımlanmıştır. Sizler sadece kitabın özetini buradan göre bilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Cadı Hikayeleri pdf oku indir başlıklı makalemizde Cadı Hikayeleri indir, Cadı Hikayeleri oku ve Cadı Hikayeleri pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Ateşten Düşünceler Bir Nietzsche Portresi pdf oku indir - PDF indir