Aspidistra pdf oku indir

Aspidistra pdf oku indir

George Orwell üçüncü romanı Aspidistra’da, dünyanın dönüşüm yaşadığı bir zaman diliminde tıpkı o dönemin kafası karışık gençleri gibi bir anti-kahramanla karşımıza çıkar. Başarılı olmamayı en büyük amacı hâline getiren Gordon Comstock’ın, hayatın her alanına hâkim olan para yasasına karşı direnişini ironik bir tarzda anlatır.
Comstock günlerini Londra’da eski bir kitapçıda çalışarak sefalet içinde geçiren bir delikanlıdır. Öyle ki gecelerini geçirdiği kiralık odasında açlıktan ilham gelmediği için hayal ettiği büyük şiirini bir türlü tamamlayamaz. Çok para getiren işlerden, ailevi sorumluluklardan, İngiltere orta sınıfının pencerelerinin olmazsa olmazı aspidistra çiçeğiyle yaratılan emniyet hâlinden, kısacası “para dünyası”ndan azat olmaya kararlı biridir. Para tanrısına karşı savaş veren bir modern Don Kişot’tur. 
Orwell, nihai iki yolun olduğu düşüncesini, kapitalizm-komünizm dilemmasını da irdelediği romanında, hayatla sanat ve sanatla para arasındaki derin uçurumu şair olma heveslisi bir gencin gözünden anlatıyor.
 
 

Aspidistra isimli 272 sayfa yazılmış olan bu kitap ; George Orwell tarafından kaleme alınmış ve KAPRA YAYINCILIK yayınevinin 06.01.2021 tarihinde yayımlanmıştır. Sizler pdf olarak bu kitabı indirebilir, Kitabın özetini buradan okuyabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Gönül Bir Yel Değirmenidir Sevda Öğütür pdf oku indir başlıklı makalemizde Gönül Bir Yel Değirmenidir Sevda Öğütür indir, Gönül Bir Yel Değirmenidir Sevda Öğütür oku ve Gönül Bir Yel Değirmenidir Sevda Öğütür pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Aspidistra pdf oku indir - PDF indir