Askeri Mecmua’da Birinci Dünya Savaşı Türk Cepheleri pdf oku indir

tarafından
22
Askeri Mecmua’da Birinci Dünya Savaşı Türk Cepheleri pdf oku indir

Birinci Dünya Savaşı’na farklı bir açıdan yaklaşmayı amaçlayan çalışmanın temel kaynaklarını Askerî Mecmualar oluşturmaktadır. Askerî Mecmua, Köklü bir geçmişe sahip olup Birinci Dünya Savaşı yıllarında yayın hayatına ara verse de 1 Mart 1919tarihinden itibaren tekrar yayınlanmaya başlamıştır. 1948 yılında ise isim değişikliğine gidilmiş ve yayın hayatına devam etmiştir.
Çalışmada Birinci Dünya Savaşı’nda Türk Cepheleri Askerî Mecmua’da kaleme alınmış çalışmalara dayanılarak incelenmiştir. Askerî Mecmualarda Birinci Dünya Savaşı ve Türk Cephelerine dair pek çok telif ve tercüme çalışmalar bulunur.  Kaleme alınan bazı çalışmaların yazarları ise savaşa bizzat iştirak etmiş kimselerdir. Onların Birinci Dünya Savaşı ve Türk Cepheleriyle ilgili olarak cephelerde yaşadıkları tecrübeler başta olmak üzere pek çok konuda görüş ve değerlendirmeleri mevcuttur. Bu açıdan Askerî Mecmualar Birinci Dünya savaşı ve Türk Cepheleri açısından mühim ve değerli bir kaynaktır.
 

Askeri Mecmua’da Birinci Dünya Savaşı Türk Cepheleri isimli 202 sayfadan oluşan kitap ; Hakan Türkkan tarafından yazılmış ve BERİKAN YAYINEVİ yayınevinin 21.12.2021 tarihinde yayımlanmıştır. Sizler sadece kitabın özetini buradan göre bilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Alexander The Great pdf oku indir başlıklı makalemizde Alexander The Great indir, Alexander The Great oku ve Alexander The Great pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Askeri Mecmua’da Birinci Dünya Savaşı Türk Cepheleri pdf oku indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.