Aşık Tarzı Kültür Geleneği ve Destan Türü pdf – PDF EPUB E-Kitap Oku, İndir

Aşık Tarzı Kültür Geleneği ve Destan Türü pdf


Aşık Tarzı Kültür Geleneği ve Destan Türü pdf

Bugüne kadar aşık tarzı destanlar konusunda yapılan çalışmaların kahir ekseriyetini cönklerden derlenen destanların yeni harflere aktarılmasıyla ya bilinen bir aşığın yeni harflere aktarılan destanında yer alan tarih olaydan hareketle yaşadığı yüzyılla ilgili tesbitlerin değerlendirilmesi ya da destanına istinaden bilinmeyen bir aşığın tanıtılması oluşturmuştur. Bunların dışında kalan bir kaç tanım ve tasnif çalışmasında da çoğu zaman mehaz bile göstermeye gerek duyulmayacak kadar harcıalem bilgiler tekrarlana gelmiştir.
 

{yayınevi} yayınevinin {yayın tarihi} tarihinde ve {baskı sayısı} sayısı ile
{başlık} isimli kitap Prof. Dr. Özkul Çobanoğlu tarafından {sayfa sayısı} sayfa olarak yazılmıştır.
{başlık} isimli kitabı inceleyebilir. Dilerseniz Özetini indirebilir, Veya Sizler için maile link olarak gönderebiliriz. Yasak hakları olan kitapları lütfen istemeyniz. Ücretini ödeyip sizlerde katkıda bulunabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Anadolu Folklorundan İzler Mustafa İnceoğlunun Mersin Halk Kültürüne Katkıları pdf başlıklı makalemizde Anadolu Folklorundan İzler Mustafa İnceoğlunun Mersin Halk Kültürüne Katkıları indir, Anadolu Folklorundan İzler Mustafa İnceoğlunun Mersin Halk Kültürüne Katkıları oku ve Anadolu Folklorundan İzler Mustafa İnceoğlunun Mersin Halk Kültürüne Katkıları pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.


Aşık Tarzı Kültür Geleneği ve Destan Türü pdf indir

Benzer Yazılar
Yorumlar ( Bu makaleye henüz yorum yapılmamış! )

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?