Aradığın Her Şey: Jeff Bezos ve Amazon Çağı pdf oku indir

tarafından
22
Aradığın Her Şey: Jeff Bezos ve Amazon Çağı pdf oku indir

Bir yılda 61 milyar dolarlık satış yapabilen ve hızla büyüyüp on binlerce çalışana ulaşan Amazon’un ve onun arkasındaki deha Jeff Bezos’un çığır açan hikâyesi…
 
Amazoncom’un vizyon sahibi kurucusu Jeff Bezos sadece bir kitap satıcısı olmakla yetinmedi. Sınırsız ürün seçeneğiyle ve piyasayı karıştıracak kadar düşük fiyatların getirdiği karşı konulmaz cazibeyle Amazon’un “her şeyin satıldığı dükkân” olmasını istedi. Bunu gerçekleştirmek için ise hiçbir zaman sarsılmayan amansız bir hırs ve gizlilik içeren kurumsal bir kimlik geliştirdi. 
 
Diğer elit teknoloji mucitleri –Jobs, Gates, Zuckerberg– ile karşılaştırılınca Bezos özel bir adam. Yeni pazarları yorulmak bilmeden takip etmesi, Amazon’a Kindle ve bulut bilişim gibi riskli yeni girişimlerde öncülük etmesi ve Henry Ford’un üretimde yarattığı devrime benzer şekilde perakendeciliğe bambaşka bir boyut kazandırması bunun kanıtı.
 
Brad Stone hem eski hem de halihazırdaki Amazon çalışanlarına ve Bezos’un aile bireylerine ulaşarak Amazon’daki hayatın içine sızan ilk kitabı yazmayı başardı. Aradığın Her Şey, alışveriş yapma ve kitap okuma alışkanlıklarımızı sonsuza kadar değiştiren, adından daima söz ettirecek bir şirket olan Amazon’un nihai ve her şeyi açığa çıkaran biyografisi haline geldi.
 
2013 Financial Times ve Goldman Sachs Yılın İş Dünyası Kitabı Ödülü.
 
Washington Post, Forbes, The New Republic, The Economist, Bloomberg ve Gizmodo tarafından 2013 Yılının En İyi Kitabı seçildi. 
 
Nieman Reports tarafından 2013 yılında En İyi 10 Araştırmacı Gazetecilik Kitabı arasında gösterildi. 
 
 
“Perakende ve teknoloji devinin ve onun arkasındaki olağanüstü beynin neredeyse dakika dakika tarafsız bir dilden aktarılmış tarihi… Stone, normalde dışarıya bilgi vermek konusunda son derece cimri davranan bir şirkete dair tüm bildiklerini bu kitapta anlatmış. Raflarda olmazsa olmaz bir eser.” 
Kirkus
 
“Jeff Bezos çağımızın en vizyon sahibi, en inatçı ve en yenilikçi iş adamlarından. Steve Jobs gibi endüstriyi dönüştüren ve yeni şeyler icat eden bir karakter. Brad Stone akıcı bir şekilde anlattığı bu ilgi çekici hikâyesinde Bezos’un hırsını ve dehasını yakalamış.” 
Walter Isaacson
 
“Derinlemesine anlatılmış ve ustaca yazılmış bir kitap… Benzer alanlarda devrim yaratmış isimler hakkında pek çok kitap yazıldı ve bu, bir teknoloji ikonunun nasıl ortaya çıktığının en güzel anlatımı.” 
Seattle Times
 
“Merak uyandıran harika bir kitap… Amazon’un yükselişine dair mükemmel bir bilgi hazinesi… Yeni nesil girişimciler ve iş kurucuları için bir hediye niteliğinde.”
Business Insider
 
“Araştırmacı finans gazeteciliği için bir ustalık eseri… Hayranlık uyandırıcı.” 
Tim Waterstone, The Times
 
“Çok titiz bir araştırma… Keşke bütün iş dünyası kitapları bunun kadar okunabilir olsaydı.” 
Ian King 
 
“Stone, bu hikâyeyi hâkimiyet, canlılık ve pek çok bilgilendirici röportajla anlatıyor… Kendini işine adamış ve talepkâr Bezos’un dinamik bir portresi.” 
Michiko Kakutani, New York Times 
 
“Çok sürükleyici… Stone’un Bezos ve Amazon’la uzun süreli ilişkisi, bu yeniden anlatıma bir kesinlik katarak hikâyenin seri bir şekilde ilerlemesini sağlıyor.”
New York Times Book Review
 
 

Aradığın Her Şey: Jeff Bezos ve Amazon Çağı isimli 472 sayfa yazılmış olan bu kitap ; Brad Stone tarafından kaleme alınmış ve PEGASUS YAYINLARI yayınevinin 18.01.2017 tarihinde yayımlanmıştır. Sizler pdf olarak bu kitabı indirebilir, Kitabın özetini buradan okuyabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Değişim Sürecinde Türkiye Osmanlı'dan Cumhuriyet'e Sosyo-Ekonomik Bir Değerlendirme pdf oku indir başlıklı makalemizde Değişim Sürecinde Türkiye Osmanlı'dan Cumhuriyet'e Sosyo-Ekonomik Bir Değerlendirme indir, Değişim Sürecinde Türkiye Osmanlı'dan Cumhuriyet'e Sosyo-Ekonomik Bir Değerlendirme oku ve Değişim Sürecinde Türkiye Osmanlı'dan Cumhuriyet'e Sosyo-Ekonomik Bir Değerlendirme pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Aradığın Her Şey: Jeff Bezos ve Amazon Çağı pdf oku indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.