Anadolu: Türk Mutfağında Bir Macera Anatolia: Adventures In Turkish Cooking pdf oku indir

tarafından
10
Anadolu: Türk Mutfağında Bir Macera  Anatolia: Adventures In Turkish Cooking pdf oku indir

“Türk halkı iyi yemek yeme tutkusuna sahiptir. Kahvaltı yaparken akşam yemeğini planlar.”

Anadolu, Türk mutfak kültürünün, Osmanlı İmparatorluğu’nun büyük ziyafetlerinden İstanbul’un baharatlı atıştırmalıklarının olduğu sokak tezgâhlarına, Doğu’nun destansı kahvaltılarından Ege kıyılarının deniz ürünleriyle yapılmış mezelerine uzanan 140 geleneksel ve modern tarifle, Türk şef Somer Sivrioğlu ve mutfak uzmanı David Dale’in açıklamaları ve yeniden tasarlamaları ile zengin görsel örnekler eşliğinde keşfidir. Ardında ritüeller, mitler, hicivler ve halkın birikimi yatan 3.000 yıllık Anadolu mutfağı ve modern Türk konukseverliğinin kahramanları ortaya çıkarılıyor. Anadolu, güzel tarif fotoğraflarının yanında İstanbul ve Türkiye’deki özel ve seçkin yerlerin çekimlerini barındırıyor.
 

Anadolu: Türk Mutfağında Bir Macera
Anatolia: Adventures In Turkish Cooking isimli 360 sayfa yazılmış olan bu kitap ; Somer Sivrioğlu tarafından kaleme alınmış ve NOBEL YAŞAM yayınevinin 19.08.2021 tarihinde yayımlanmıştır. Sizler pdf olarak bu kitabı indirebilir, Kitabın özetini buradan okuyabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Fincanımda Cola Var pdf oku indir başlıklı makalemizde Fincanımda Cola Var indir, Fincanımda Cola Var oku ve Fincanımda Cola Var pdf indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Anadolu: Türk Mutfağında Bir Macera Anatolia: Adventures In Turkish Cooking pdf oku indir Kitabımızı buradan indirebilirsiniz.