Anadolu’nun Üç Ulu Ereni: Yunus Emre, Hacı Bektaş Veli ve Ahi Evran pdf oku indir

Anadolu’nun Üç Ulu Ereni: Yunus Emre, Hacı Bektaş Veli ve Ahi Evran pdf oku indir

Malumları olduğu üzere 2021 yılı; Hacı Bektaş Veli’nin vefatının 750., Yunus Emre’nin vefatının 700., Ahi Evran’ın doğumunun 850. yılıdır. Bu nedenle, bu üç zirve şahsiyet, Türkiye’nin hazırlığı dosya ve önerinin kabul edilmesiyle UNESCO tarafından 2019 yılında yapılan 40. Genel Konferans’ta 2021 yılı Anma ve Kutlama Programına alınmıştır.
Bu programın temel amacı, insanlığın ilerlemesine eğitim, bilim, kültür yoluyla katkısı, barışa ve toplumlararası yakınlaşamaya desteği olan kişi ve olayların hatırlanmasını ve böylece geleceğe ilham vermesini sağlamaktır. Bu üç zirve şahsiyetimizin bu programa alınmasıyla birlikte bizlerin görevi, onları yalnızca kendi halkımıza anlatmak ve çocuklarımıza tanıtmak değil; aynı zamanda dünyaya anlatabilmek, tanıtabilmek, insan ilişkilerinde ve diplomaside sevgiyi ve hoşgörüyü hâkim kılarak dünya barışına katkı sunabilmektir.
UNESCO Türkiye Milli Komisyonu bu çerçevede özel ve resmî bütün girişimleri, organizasyonları, toplantıları ve kitap çalışmalarını teşvik etmiş ya da bir paydaş olarak bu türden çalışmaların içinde yer almıştır ve almaya devam etmektedir.
 

Anadolu’nun Üç Ulu Ereni: Yunus Emre, Hacı Bektaş Veli ve Ahi Evran isimli 492 sayfadan oluşan kitap ; tarafından yazılmış ve PARADİGMA AKADEMİ YAYINLARI yayınevinin 29.12.2021 tarihinde yayımlanmıştır. Sizler sadece kitabın özetini buradan göre bilirsiniz.

Anadolu’nun Üç Ulu Ereni: Yunus Emre, Hacı Bektaş Veli ve Ahi Evran pdf oku indir - PDF indir